ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:33 24/06/2020
«Հրապարակ». ԱԺ-ում թեժ ամառ է սպասվում. Պատգամավորներն ամառային արձակուրդներն անցկացնելու են խորհրդարանում
«Հրապարակ» թերթը գրում է. «Պատգամավորներին թեժ ամառ է սպասվում։ Ազգային ժողովն այսօր կգումարի արտահերթ նստաշրջան՝ բավականին մեծ օրակարգով։ Ընդգրկված է 12 հարց, ընդ որում՝ մի քանիսն առաջին և երկրորդ ընթերցմամբ պետք է քննարկվեն։
Օրակարգում են նաև ՀՀ հաշվեքննիչ պալատի 2019 թվականի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաղորդումը, 2019-ի բյուջեի կատարողականը, ԿԸՀ գործունեության վերաբերյալ 2018-2019 թթ․ հաղորդումը։
Որոշ տեղեկություններով, սա վերջին արտահերթը չի լինելու, պատգամավորներն ամառային արձակուրդներն անցկացնելու են խորհրդարանում. դեռ կիսատ մնացած նախագծեր կան, և չի բացառվում, որ եկող շաբաթ նույնիսկ ՍԴ նոր դատավորներին ընտրեն, եթե, իհարկե, գտնեն հարմար թեկնածուներ։ Այժմ թեկնածուների փնտրտուք է գնում»:

Пресса дня 12:28 24/06/2020 Армения
Газета «Грапарак» пишет, что парламентариев ждет жаркое лето. В Национальном Собрании сегодня будет созвана внеочередная сессия с довольно большой повесткой, в которую включены 12 вопросов, причем, несколько должны обсуждаться в первом и втором чтении.
В повестку входят также отчет о деятельности Аудиторской палаты за 2019 год, отчет об исполнении бюджета за 2019 год, отчет о деятельности Центральной избирательной комиссии в 2018-2019гг.
«По некоторым сведениям, это не последняя внеочередная сессия, депутаты проведут летние каникул в парламенте. Есть законопроекты, которые должны быть еще не приняты. Не исключается также, что на следующей неделе будут избраны новые судьи Конституционного суда, если, конечно, найдут подходящих кандидатов. Сейчас они заняты поиском кандидатов», - отмечает издание.