Բեռլինը 50-ից 500 եվրո կտուգանի դիմակ չկրող մարդկանց
Բեռլինի որոշ հասարակական վայրերում, օրինակ՝ տրանսպորտում, դիմակ դնելը պարտադիր է։ Այժմ Սենատը տուգանքներ է սահմանել նրանց համար, ովքեր հրաժարվում են այն դնել։ Այս մասին գրում է The Local-ը։
Տեղական կառավարությունը հունիսի 23-ի քվեարկությամբ 50 եվրո տուգանք է սահմանել այն մարդկանց համար, ովքեր դիմակ չեն դնի այն վայրերում, որտեղ պարտադիր է՝ հասարակական տրանսպորտում, խանութներում, գեղեցկության սրահներում և այլն։
Տուգանքները կտատանվեն 50-ից 500 եվրոյի չափով: 500 եվրո տուգանքը կկիրառվի, եթե ինչ-որ մեկը մի քանի անգամ է խախտել է դիմակ կրելու պարտավորությունը:

Society 14:52 26/06/2020 World
It is mandatory to wear a face covering in certain public places in Berlin, such as on transport. Now the Senate has voted to impose fines on those who refuse to wear them, The Local reports.
The local government voted on Tuesday June 23 to slap €50 fines on people who don't wear a face mask when it is mandatory to do so, such as when travelling on public transport or in shops.
The fines will range from €50 to €500, reported the Berliner Zeitung on Tuesday. The €500 fine would apply if someone repeatedly violated the obligation to wear masks.