Առողջություն 10:42 29/06/2020 Հայաստան
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը՝ Աղասի Ենոքյանի գլխավորությամբ, պահանջում է COVID-19-ով հիվանդացած, այդ մասին իմացած, բայց ԱԺ նիստին մասնակցած պատգամավորների հանդեպ քրեական գործերի հարուցում:  Այս մասին տեղեկանում ենք նախաձեռնության ֆեյսբուքյան էջից։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 23-ին  ԱԺ փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանը հայտարարեց, որ իր մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն։ Ապա, հայտնի դարձավ, որ COVID-19 է հաստատվել նաև «ԲՀԿ»-ական պատգամավորներ Իվետա Տոնոյանի, Կարինե Պողոսյանի, Արման Աբովյանի, Արթուր Գրիգորյանի և Ջանիբեկ Հայրապետյանի մոտ։
Նույն խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել էր, որ վարակված բոլոր պատգամավորներն իրենց լավ են զգում։
Կորոնավիրուսով են վարակվել նաև իմքայլական պատգամավորներ Քրիսատինե Պողոսյանը, Ծովինար Վարդանյանը, Հայկ Գևորգյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը, Արեն Մկրտչյանը։

Politics 11:48 29/06/2020 Armenia
Media Advocate initiative, led by Aghasi Yenokyan, calls for criminal proceedings against those lawmakers with COVID-19, who knew that they were infected but attended a National Assembly session earlier in June, the initiative said on Facebook.
Parliament Speaker Vahe Enfiajyan from the opposition Prosperous Armenia Party (PAP) said on 23 June that he had been diagnosed with the novel coronavirus. Afterwards, PAP lawmakers Iveta Tonoyan, Karine Poghosyan, Arman Abovyan, Artur Grigoryan and Janibek Hayrapetyan were said to have contracted the virus, too.
Another PAP MP Naira Zohrabyan told reporters that all the infected deputies were in good condition.