Առողջություն 10:42 29/06/2020 Հայաստան
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը՝ Աղասի Ենոքյանի գլխավորությամբ, պահանջում է COVID-19-ով հիվանդացած, այդ մասին իմացած, բայց ԱԺ նիստին մասնակցած պատգամավորների հանդեպ քրեական գործերի հարուցում:  Այս մասին տեղեկանում ենք նախաձեռնության ֆեյսբուքյան էջից։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 23-ին  ԱԺ փոխխոսնակ Վահե Էնֆիաջյանը հայտարարեց, որ իր մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդություն։ Ապա, հայտնի դարձավ, որ COVID-19 է հաստատվել նաև «ԲՀԿ»-ական պատգամավորներ Իվետա Տոնոյանի, Կարինե Պողոսյանի, Արման Աբովյանի, Արթուր Գրիգորյանի և Ջանիբեկ Հայրապետյանի մոտ։
Նույն խմբակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանը լրագրողների հետ զրույցում հայտնել էր, որ վարակված բոլոր պատգամավորներն իրենց լավ են զգում։
Կորոնավիրուսով են վարակվել նաև իմքայլական պատգամավորներ Քրիսատինե Պողոսյանը, Ծովինար Վարդանյանը, Հայկ Գևորգյանը, Վիկտոր Ենգիբարյանը, Արեն Մկրտչյանը։

Право 13:07 29/06/2020 Армения
«Медиа адвокат»: Требуем возбуждения дела в отношении участвовавших в заседаниях НС депутатов с COVID-19
Инициатива «Медиа адвокат» во главе с Агаси Енокяном требует возбудить уголовные дела в отношении депутатов Национального Собрания Армении, инфицированных COVID-19, которые знали об этом, но, тем не менее, участвовали в заседаниях парламента. Об этом говорится на странице инициативы в соцсети Facebook.
Напомним, вице-спикер НС Ваге Энфиаджян 23 июня заявил, что у него подтвержден коронавирус нового типа. Затем, стало известно, что COVID-19 подтвержден также у депутатов от фракции «Процветающая Армения» Иветы Тоноян, Карине Погосян, Армана Абовяна, Артура Григоряна и Джанибека Айрапетяна.
Депутат от фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян в беседе с журналистами сообщила, что все инфицированные парламентарии чувствуют себя хорошо.
Коронавирус подтвержден также у депутатов от фракции НС «Мой шаг» – Кристине Погосян, Цовинар Варданян, Айка Геворкяна, Виктора Енгибаряна, Арена Мкртчяна.