ԱՄՆ-ից Աբովյան թմրանյութ են առաքել
Ոստիկանության ծառայողները տեղեկություններ էին ձեռք բերել, որ Աբովյան քաղաքում բնակվող երկու երիտասարդ արտերկրից թմրամիջոցներ են ստանում։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ տեղեկությունների իրացման միջոցառումներին միացան ՊԵԿ-ի մաքսանենգության դեմ պայքարի վարչության ծառայողները։ Համատեղ աշխատանքի արդյունքում տեղեկություններ են ստացվել, որ երիտասարդները մի տաքսու վարորդի պատվիրել են թմրամիջոցով առաքանին ստանալ ու բերել Աբովյան քաղաք։ Տաքսու վարորդը վերցվել է իրավապահների օպերատիվ տեսադաշտ։
Տղամարդը Երևանում ստացել է առաքանին ու հասցրեց Աբովյան քաղաք։ Երիտասարդները ապրանքը ստանալուց հետո բռնվել են ու բերման ենթարկվել։
Ոստիկանությունում կատարված խուզարկությամբ հայտնաբերվել են մարիխուանայի նմանվող զանգվածներ՝ ընդհանուր 100 գրամից ավելի քաշով, որոնք, ինչպես պարզվել է, փոստային ծառայության միջոցով Հայաստան էր առաքվել ԱՄՆ-ից։ Փորձագետի եզրակացության համաձայն՝ հայտնաբերվածը առանձնապես խոշոր չափերի մարիխուանա է։

Право 18:57 01/07/2020 Армения
Сотрудники Полиции Армении получили сведения о том, что проживающих в Абовяне двое юношей получают наркотики из-за границы. Об этом сообщает пресс-служба Полиции Армении.
Согласно информации, вместе с сотрудниками Комитета государственных доходов Армении они установили, что молодые люди поручили водителю такси получить посылку с наркотиками и доставить в город Абовян. Правоохранители установили оперативное наблюдение за таксистом.
Мужчина получил посылку в Ереване и доставил её в город Абовян. После получения товара молодые люди были подвергнуты приводу.
В ходе проведенного обыска была обнаружена масса, похожая на марихуану, общим весом более 100 граммов, которая, как выяснилось, была доставлена в Армению через почтовую службу из США. Согласно заключению эксперта, обнаруженное является марихуаной.