02.07.2020. Կորոնավիրուսով 10 հիվանդ է մահացել
Հուլիսի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 26658 դեպք, որոնցից 15036-ն` առողջացած, 459-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 11010 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 115765 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 593 նոր դեպք և 473 առողջացած»,-նշում են ԱՆ-ից։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 79 (կին), 68 (կին), 62 (կին), 63 (տղամարդ), 72 (կին) և 78 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 4 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Ընդհանուր առմամբ, Հայաստանում կորոնավիրուսով 612 հիվանդ է մահացել, որից 153-ը, ըստ ԱՆ-ի, այլ հիվանդություններից։

Health 11:25 02/07/2020 Armenia
Armenia has confirmed 593 new coronavirus infections in a 24-hour period, bringing the national tally to 26,658 as of 11 a.m. Thursday, July 2, the Ministry of Health reports.
473 more patients have recovered from Covid-19 with the total number of recoveries now standing at 15,036.
The COVID-19 deaths have increased by 6 to 459.
The latest victims were 79 (female), 68 (female), 62 (female), 63 (male), 72 (female) and 78 (female) years old. All had underlying chronic health conditions, the ministry said.
In addition, 4 cases of death were registered in the past 24 hours when the patients tested positive for COVID-19, but the cause of death was another disease. The total of such cases is 153.