Հասարակություն 19:30 11/07/2020 Աշխարհում
«Autoappassionati» պորտալը հայտնում է, որ Իտալիայի Անկոնա նահանգի բնակիչը տուգանվել է արագությունը գերազանցելու համար:
Տեսախցիկն արձանագրել է, թե ինչպես է Ford Focus-ը երթևեկել ժամում 703 կմ արագությամբ, հայտնում է «ՌԻԱ նովոստի»-ն:
Պորտալն այդ արագության ցուցանիշը բացատրել է արագաչափող տեխնիկայի անսարքությամբ: Այնուամենայնիվ, ոստիկանությանը չի զարմացրել նման մեծ արագությունը և այդ պատճառով էլ կին վարորդին տուգանել են 850 եվրոյով:
Տեղի ավտոճանապարհային կոմիտեի ղեկավար Ջովաննի Ստրոգոլոն խախտում կատարողին խորհուրդ է տվել չհամաձայնել տուգանքի վերացման հետ, այլ դատարանի միջոցով փոխհատուցում պահանջել:

Право 10:44 11/07/2020 В мире
Жительницу итальянской провинции Анкона оштрафовали за превышение скорости, сообщил портал Autoappassionati.
Камера якобы зафиксировала, как Ford Focus ехал со скоростью 703 километра в час, передает РИА Новости.
Издание объяснило эту цифру возможным сбоем техники. Тем не менее полицейских не смутило столь значительное превышение, поэтому женщине выписали штраф в 850 евро.
Глава местного автодорожного комитета Джованни Строголо посоветовал "нарушительнице" не соглашаться на отмену штрафа, а требовать компенсации через суд.