Քաղաքական 10:16 13/07/2020 Հայաստան
Հուլիսի 13-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասի հետ: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
Նշվում է, որ նախարար Մնացականյանը ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարին մանրամասն տեղեկատվություն է տրամադրել հուլիսի 12-ից Ադրբեջանի զինված ուժերի կողմից ՀՀ Տավուշի մարզի ուղղությամբ հրետանու կիրառմամբ իրականացված հրադադարի խախտումների, հուլիսի 13-ի առավոտյան այդ գործողությունների վերսկսման, ինչպես նաև իրադրության հետագա սրման հետևանքների մասին:
ԱԳ նախարար Մնացականյանն ընդգծել է ՀԱՊԿ անդամ երկրի նկատմամբ նման գործողությունների անընդունելիությունը:
Պահպանվում է մշտական կապ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարի հետ և շարունակվում են աշխատանքները ՀԱՊԿ շրջանակներում:

Politics 11:08 13/07/2020 Armenia
Foreign Minister of Armenia Zohrab Mnatsakanyan on Monday held a phone conversation with CSTO Secretary General Stanislav Zas, the Ministry of Foreign Affairs reported.
Mnatsakanyan presented the CSTO chief with detailed information on the ceasefire violations committed by the Azerbaijani Armed Forces in the direction of Tavush Province starting from July 12 and the resumption of those operations in the morning of July 13, as well as the consequences of further escalation of the situation.
The Armenian foreign policy chief underscored the unacceptability of such actions towards the CSTO member state.
The constant contact with the CSTO secretary general is maintained, and the works within the CSTO are continuing, the ministry said.