Քաղաքական 18:19 14/07/2020 Հայաստան
Հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում հակառակորդի արձակած կրակից մահացու վիրավորում են ստացել ժամկետային զինծառայողներ, կրտսեր սերժանտ Սմբատ Գևորգի Գաբրելյանը և կրտսեր սերժանտ Գրիշա Վահանի Մաթևոսյանը: Այս մասին հայտնում է ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և խորին ցավակցություն ու զորակցություն հայտնում զինծառայողների ընտանիքների անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Ավելի վաղ ՊՆ-ից հայտնել էին, որ հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու հյուսիսարևելյան հատվածում թշնամու արձակած կրակից մահացու վիրավորում են ստացել զինծառայողներ մայոր Գարուշ Վեմիրի Համբարձումյանը և կապիտան Սոս Փայլակի Էլբակյանը:

Society 18:52 14/07/2020 Armenia
Two contract servicemen of the Armenian Armed Forces have been killed by Azerbaijani fire on the northeastern direction of the state border, the country’s defense ministry reported on Tuesday, identifying the victims as  Junior Sergeants Smbat Gabrielyan and Grisha Matevosyan.
The ministry said it shares the heavy grief of the loss, extending its condolences to the family and fellow servicemen of the deceased.
As reported earlier, two Armenian servicemen were killed in the cross-border shooting in the northeastern section of the border in the morning of July 14.The deceased soldiers were identified as Major Garush Hambardzumyan and Captain Sos Elbakyan.