Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հայտնում են Հայաստանում որոնվող ՀՀ քաղաքացու` Ադրբեջանում հայտնվելու մասին
Ադրբեջանական լրատվամիջոցները հայտնում են օրեր առաջ ՀՀ ոստիկանության կողմից որպես անհետ կորած որոնվող Նարեկ Սարդարյանի` Ադրբեջանում հայտնվելու մասին և հրապարակել են տեսանյութ։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ադրբեջանական լրատվամիջոցները նշել են, որ ադրբեջանական զինծառայողների կողմից Սարդարյանը ձերբակալվել է Նախիջևանի սահմանին։
Նշվում է, որ Նարեկ Սարդարյանը զբաղվում է նախրապանությամբ։
«Արմենպրես»-ին Ազգային անվտանգության ծառայությունից փոխանցեցին, որ հրապարակումների վերաբերյալ առաջիկայում տեղեկություն կտրամադրեն։
Ավելի վաղ, ՀՀ ոստիկանությունը հաղորդագրություն է տարածել, որ Սիսիանի բաժնի կողմից որպես անհետ կորած որոնվում է Ներքին Խնձորեսկի 30-ամյա բնակիչ Նարեկ Սարդարյանը։

Общество 19:36 15/07/2020 Регион
Азербайджанские СМИ сообщили, что Нарек Сардарян, которого полиция Армении уже несколько дней разыскивает как пропавшего без вести, находится в Азербайджане, и опубликовали видео. Как сообщает Арменпресс, азербайджанские СМИ отметили, что Сардарян был задержан азербайджанскими военнослужащими на границе с Нахиджеваном.
Отмечается, что Нарек Сардарян является пастухом.
В Службе национальной безопасности сообщили Арменпресс, что они в ближайшее время предоставят информацию об этих публикациях.
Ранее полиция Армении распространила сообщение о том, что 30-летний житель села Неркин Хндзореск Нарек Сардарян объявлен в розыск как без вести пропавший.