Հասարակություն 16:14 23/07/2020 Հայաստան
Հուլիսի 23-ի ժամը 11.30-ի դրությամբ Գյումրու ինֆեկցիոն հիվանդանոցում կորոնավիրուսով 55 հիվանդ է բուժվում, նրանցից 54-ը Շիրակի մարզի բնակիչ է։ Այս մասին տեղեկանում ենք Շիրակի մարզպետարանի կայքից։
Մարտի մեկից մինչ օրս Շիրակի մարզի բուժհաստատություններում և հիվանդությունների վերահսկման և կանխարգելման ազգային կենտրոնի մարզային կենտրոնում իրականացվել է 6919 նմուշառում, մայիսի 12-ից հուլիսի 22-ը ներառյալ Գյումրիում իրականացվել է 5565 նմուշառման հետազոտություն, հուլիսի 22-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 26 նոր դեպք։
Մարզում այսօրվա դրությամբ տնային ինքնամեկուսացման ցուցում ունի 982 քաղաքացի, նրանցից 306-ի մոտ դրական ախտորոշում կա՝ հիվանդության անախտանիշ ընթացքով, հսկողությունն իրականացվում է առողջության առաջնային օղակի կողմից։

Society 17:28 23/07/2020 Armenia
A total of 55 coronavirus patients are undergoing treatment at the Gyumri Infectious Disease Hospital in Armenia’s Shirak Province as of July 23. According to Shirak Governors Office, 54 out of the total number are Shirak residents. According to the source, 26 new cases were reported on July 22
Since March 1, 6,919 coronavirus tests have been performed at Shirak hospitals and the regional branch of the National Center for Disease Control and Prevention, the source said.
Some 982 Shirak residents are self-isolated as of today, with the virus confirmed in 306 of them.
422 patients have recovered and discharged from hospitals to date, 35 deaths from the infection have been reported in the province so far.