Առինջ համայնքի ղեկավարը հրաժարականի դիմում է ներկայացրել
ՀՀ Կոտայքի մարզի Առինջ համայնքի ավագանուն հրաժարականի դիմում է ներկայացրել համայնքի ղեկավար Գագիկ Սարգսյանը: Այս մասին տեղեկացնում են Կոտայքի մարզպետարանից։
«Ղեկավարվելով «Տեղական ինքնակառավարման մարմնի մասին» օրենքի 18-րդ հոդվածի 1-ին մասի 14-րդ կետի և 26-րդ հոդվածի 1-ին մասի 1-ին կետի պահանջներով, ինչպես նաև հիմք ընդունելով Առինջ համայնքի ղեկավար Գագիկ Սարգսյանի դիմումը՝ Առինջ համայնքի ավագանին 2020 թվականի հուլիսի 23-ի որոշմամբ վաղաժամկետ դադարեցրել է ՀՀ Կոտայքի մարզի Առինջ համայնքի ղեկավար Գագիկ Սարգսյանի լիազորությունները:
Արտահերթ նիստի ընթացքում ավագանին արձանագրել է հրաժարականը և օրենքով սահմանված կարգով դիմել Կոտայքի մարզպետին:
Մարզպետը սահմանված ժամկետում, համաձայն «Տեղական ինքնակառավարման մարմնի մասին» օրենքի 26-րդ և 27-րդ հոդվածների, կնշանակի համայնքի ղեկավարի պաշտոնակատար՝ մինչև համայնքի ղեկավարի արտահերթ ընտրություն։
Հիշեցնենք, որ Գագիկ Սարգսյանը Առինջ համայնքը ղեկավարում էր 2002 թվականից՝ շուրջ 18 տարի»,-նշված է հաղորդագրությունում:

Глава армянской общины Ариндж подал в отставку
Глава общины Ариндж Котайкской области Республики Армения Гагик Саркисян подал в отставку. Об этом сообщают из областной администрации.
«Руководствуясь требованиями ч. 1 ст. 18 Закона РА “О местном самоуправлении” и п. 1 ч. 1 ст. 26, а также взяв за основу заявление Гагика Саркисяна, решением Совета старейшин общины Ариндж от 23 июля 2020 года, досрочно прекращены полномочия руководителя общины Ариндж Котайкской области РА Гагика Саркисяна.
На внеочередном заседании Совет старейшин Аринджа зарегистрировал его отставку и обратился к губернатору Котайкской области в соответствии с законом», – говорится в сообщении.
Отмечается также, что губернатор в установленные законом сроки назначит врио главы общины до проведения внеочередных выборов.