Փաշինյանը շնորհավորել է Ուզբեկստանի նախագահին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին՝ ծննդյան օրվա առթիվ:
Վարչապետի աշխատակազմի փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է․
«Հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի,
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներս Ձեր ծննդյան օրվա կապակցությամբ:
Ցանկանում եմ մաղթել Ձեզ անսպառ եռանդ, մեծ հաջողություններ և նոր ձեռքբերումներ Ձեր պատասխանատու պետական գործունեության մեջ, ինչպես նաև նպատակների իրականացում` ի շահ Ուզբեկստանի ժողովրդի:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերի շնորհիվ մեր պետությունների միջև ավանդաբար բարեկամական հարաբերությունները հետևողականորեն կզարգանան բոլոր ոլորտներում, ինչն ամբողջովին բխում է մեր ժողովուրդների շահերից:
Անկեղծորեն մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի, ինչպես նաև Ձեր ընտանիքի անդամներին և մերձավորներին քաջառողջություն, երջանկություն և ամենայն բարիք, իսկ Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին` խաղաղություն, բարօրություն և բարեկեցություն»:

Politics 19:00 24/07/2020 Armenia
Prime Minister Nikol Pashinyan of Armenia on Friday sent a congratulatory message to President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on his birthday, the PM’s office reported. The message reads:
“Dear Shavkat Miromonovich,
Please accept my sincere congratulations on your birthday.
I wish you inexhaustible energy, great success and new achievements in your responsible state activity, as well as realization of goals for the benefit of the people of Uzbekistan.
I am confident that due to joint efforts the traditionally friendly relations between our states will consistently develop in all spheres which is completely in the interests of our peoples.
I sincerely wish you, dear Shavkat Miromonovich, as well as your family members and relatives good health, happiness and all the best, and the good people of Uzbekistan – peace and prosperity.”