Քաղաքական 13:30 25/07/2020 Աշխարհում
Ուկրաինացի ազգայնականները հավաքագրում են քաղաքացիների՝ Ադրբեջանի կողմից ՀՀ-ի դեմ կռվելու համար. Լուգանսկի ներկայացուցիչ
«Ուկրաինացի ազգայնականները հավաքագրում են քաղաքացիների, ինչպես նաև մարտական փորձ ունեցող զինված ուժերի նախկին և գործող զինծառայողների՝ Հայաստանի դեմ ռազմական հակամարտությանը մասնակցելու նպատակով Ադրբեջանի տարածք ուղարկելու նպատակով»,-ճեպազրույցի ժամանակ  ասել է չճանաչված Լուգանսկի Ժողովրդական Հանրապետության ժողովրդական միլիցիայի պաշտոնական ներկայացուցիչ  Յակով Օսադչին:
Ըստ նրա, այս միջոցառումների ընդհանուր ղեկավարումն ու համակարգումն իրականացնում է Ուկրաինայի Անվտանգության խորհրդի նախագահի տեղակալ Վլադիմիր Գորբենկոն:
«Այս փաստը հաստատում է Ուկրաինայի միջամտությունը պետական մակարդակով այլ երկրի գործերին»,- ասել է Յակով Օսադչին։

Politics 17:12 25/07/2020 World
Ukrainian nationalists recruiting citizens to fight for Azerbaijan against Armenia, says Luhansk spox
Ukrainian nationalists are recruiting civilians, as well as experienced former and current soldiers to be sent to Azerbaijan to take part in the military clashes against Armenia, a spokesman of the militia of the unrecognized Luhansk People's Republic, Yakov Osadchiy, told a press briefing on Friday.
According to him, the recruitment is generally coordinated by Deputy Chairman of the Security and Defense Council of Ukraine Vladimir Gorbenko.
"This fact testifies to Ukraine's meddling in another country’s domestic affairs at the state level," Osadchiy said.