Քաղաքական 13:16 28/07/2020 Տարածաշրջան
Ադրբեջանը և Թուրքիան ցամաքային զորքերի և օդային ուժերի մասնակցությամբ լայնամասշտաբ զորավարժություններ կանցկացնեն համատեղ։ Զորավարժություններին կներգրավվեն երկու երկրների զինանձնակազմը, զրահատեխնիկա, հրետանային միջոցներ, ականանետեր, ինչպես նաև ռազմական ավիացիա և ՀՕՊ։ Այս մասին գրում է ermenihaber-ը։
Ըստ պլանի՝ զորավարժությունները ցամաքային զորքերի ներգրավմամբ օգոստոսի 1-5-ը կանցկացվեն Բաքվում և Նախիջևանում, հուլիսի 29-ից օգոստոսի 10-ը Բաքվում, Նախիջևանում, Գյանջայում, Քյուրդամիրում և Եվլախում՝ ռազմական ավիացիայի ներգրավմամբ։
Թուրքական լրատվամիջոցները, անդրադառնալով թեմային, գրել են, որ այն կապված է հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցած հուլիսյան մարտերի հետ և հավելել, որ Թուրքիայի և Ադրբեջանի կողմից անցկացվող նշյալ զորավարժությունների նպատակն է  ահաբեկել Հայաստանին։

Politics 13:52 28/07/2020 Region
Turkey and Azerbaijan will start joint large-scale military exercises on Wednesday. The exercises will involve military personnel, armored vehicles, artillery mounts and mortars, as well as military aviation and air defense equipment of the two countries’ armies, Ermenihaber reported.
According to the plan, exercises involving the ground forces of the two countries will be held in Baku and Nakhichevan from August 1 to 5, while separate drills involving the Turkish and Azerbaijani military aviation will be held in Baku, Nakhichevan, Ganja, Kurdamir and Yevlakh from July 29 to August 10.
Referring to the topic, the Turkish media report that the joint exercises are connected with the July fighting on the Armenian-Azerbaijani border, adding that they are aimed at terrorizing Armenia.