Իրավունք 11:57 30/07/2020 Հայաստան
Նախօրեին սարսափելի դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Ուշ երեկոյան Քանաքեռ-Զեյթուն բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Քանաքեռ-Զեյթունի բաժին ահազանգ է ստացվել, որ «արգանդի արյունահոսություն» ախտորոշմամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել մի կին։
Հիվանդանոց ժամանած իրավապահները պարզել են, որ հիվանդանոց տեղափոխված կինը  Երևանի բնակիչ է,  նույն օրը Երևանում գտնվող իր աշխատավայրում ծննդաբերել է, ապա երեխային փաթեթավորելով պոլիէթիլենային տոպրակի մեջ՝ նետել է աղբարկղը։
Քննչական կոմիտեից Panorama.am-ին հայտնեցին, որ դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում ՀՀ քրեական օրենսգրքի 106-րդ հոդվածով (մոր կողմից նորածին երեխայի սպանությունը) հարուցվել է քրեական գործ:
Կինը ձերբակալվել է՝ իր նորածին երեխայի սպանության կասկածանքով:
Նախաքննության ընթացքում կատարվել են քննչական գործողություններ՝ դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել են մի շարք անձիք: Նշանակվել է դիակի դատաբժշկական փորձաքննություն: Նախաքննությունը շարունակվում է:

Право 12:17 30/07/2020 Армения
Накануне жуткий инцидент произошел в Ереване. Поздно вечером 29 июля из медцентра «Канакер-Зейтун» в отдел Полиции данного административного района столицы поступил звонок о том, что к ним доставлена женщина с диагнозом «кровотечение матки».
Прибывшие в больницу полицейские выяснили, что доставленная в больницу пациентка – жительница Еревана, которая в тот же день родила на своем рабочем месте, затем завернула новорожденного в полиэтиленовый пакет и выбросила в мусорный ящик.
Из СК Армении сообщили Panorama.am, что следственным отделом по административному району Канакер-Зейтун следственного управления Следственного комитета РА по городу Ереван возбуждено уголовное дело по ст. 106 УК РА («Убийство матерью новорожденного ребенка»).
Женщина задержана по подозрению в убийстве своего новорожденного ребенка.
В ходе предварительного расследования проведены следственные действия, осмотр места происшествия, допрошен ряд лиц. Назначена судебно-медицинская экспертиза тела. Предварительное расследование продолжается.