Հասարակություն 18:55 31/07/2020 Հայաստան
Իշխանությունը հերթական անգամ ստեց ու չդադարեցրեց իր հովանավորյալ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ապօրինի բիզնեսը․Ա․Բաբայան
Ֆեյսբուքյան իր էջում  «Հայրենիք» կուսակցության անդամ Արսեն Բաբայանը գրառում է կատարել՝ տեղեկացնելով, որ իշխանությունը հերթական անգամ ստեց ու չդադարեցրեց իր հովանավորյալ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ապօրինի բիզնեսը։
«Հիշո՞ւմ եք, որ իշխանության քարոզիչամեքենան հայտնեց, թե պարետի որոշմամբ 14 օրով դադարեցվել է Սևանի White Shorja լողափի խոհանոցի (հանրային սնունդի սպասարկման) գործունեությունը։
Պարզվում է սա իշխանության հերթական ստախոսությունն էր։
Երեք օր է արդեն ամեն օր ուսումնասիրում եմ պարետի բոլոր որոշումները և գիտե՞ք, թե ինչ է պարզվել։
Պարզվել է, որ պարետը չի ընդունել այդպիսի որևէ որոշում, հետևաբար իշխանությունը հերթական անգամ ստեց ու չդադարեցրեց իր հովանավորյալ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի ապօրինի բիզնեսը։
Ի դեպ, իսկ ինչպե՞ս պետք է դադարեցնել գործունեությունը, երբ այդ ձեռնարկատիրական գործունեությունն իրականցվում է առանց որևէ իրավաբանական անձի կամ անհատ ձեռնարկատիրոջ։ Օրեր առաջ եմ ասել, որ White Shorja լողափը Հայկն աշխատացնում է առանց որևէ հարկ վճարելու։
Խնդրեմ, ինքներդ ուսումնասիրեք պարետի որոշումները և անձամբ համոզվեք, որ այս իշխանությունը ստի թաքավորություն է։
Սրանով ակնհայտ է դառնում, որ Նիկոլ Փաշինյանն անձամբ է հովանավորում իր թիմակցի ապօրինի գործունեությունը»,-գրել է Բաբայանը։

Политика 20:15 31/07/2020 Армения
А.Бабаян: Власть в очередной раз солгала и не приостановила незаконный бизнес депутата Айка Саркисяна
На своей странице в социальной сети Facebook член партии «Айреник» («Родина») Арсен Бабаян сделал запись, отметив, что власть в очередной раз солгала и не приостановила незаконный бизнес находящегося под ее покровительством депутата Айка Саркисяна.
«Помните, как пропагандистская машина власти сообщила, что, по решению коменданта, деятельность кухни пляжной зоны White Shorja (пункта общепита) на Севане приостановлена на 14 дней?
Оказывается, это была очередная ложь власти.
Вот уже три дня, как я в ежедневном режиме изучаю все решения коменданта, и знаете, что выяснилось?
Выяснилось, что комендант не принимал такого решения, соответственно, власть в очередной раз соврала и не приостановила незаконный бизнес находящегося под ее покровительством депутата Айка Саркисяна.
Кстати, а как можно было приостановить деятельность, когда данная предпринимательская деятельность осуществляется без какого-либо юридического лица или индивидуального предпринимателя? Я еще несколько дней назад говорил, что Айк зарабатывает на пляже White Shorja  без уплаты каких-либо налогов.
Прошу, сами изучите решения коменданта и лично убедитесь в том, что эта власть – королевство лжи.
Тем самым становится очевидно, что Никол Пашинян лично покровительствует  незаконной деятельности своего товарища по команде», – написал Бабаян.