Քաղաքական 13:38 31/07/2020 Հայաստան
ԲՀԿ առաջնորդ Գագիկ Ծառուկյանի մամուլի խոսնակ, ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամ Իվետա Տոնոյանն անդրադարձել է խմբակցությունը լքած Սերգեյ Բագրատյանի այսօրվա հայտարարությանը։
«Երբ մանդատը պահելու մոլուցքը վեր է տղամարդկային ու բարոյական բոլոր արժեքներից.
Զարմանքս, անկեղծորեն, չկարողացա թաքցնել, երբ կարդացի երբեմնի գործընկերոջս՝ Սերգեյ Բագրատյանի ֆեյսբուքյան գրառումը:
Մի պահ թվաց, թե նրա՝ սևով սպիտակին հանձնած մտքերը  ծնունդ են առել հիշողության ժամանակավոր կորստի արդյունքում, հետո հասկացա՝ այդքան բաղձալի մանդատը ամեն գնով պահելու ճիգերն են նրա փոխարեն այդ տեքստը երկնել:  Իսկապես ամաչում եմ…
Դիրքորոշման էական տարբերությունների մասին խոսում է մի մարդ, որը ԲՀԿ քաղխորհրդի մինչև վերջին  նիստը իր անվերապահ աջակցությունն ու համաձայնությունն է հայտնել կայացված բոլոր որոշումների վերաբերյալ:
Պետության հավերժական լինելու և հայոց պետականության հզորացման անհրաժեշտության մասին խոսում է մի մարդ, ում կողմից պետությանը հասցված միլիոնների վնասի կասկածանքով  քրեական գործեր են հարուցված:
Ընդ որում այդ վնասը փոխհատուցելու անհրաժեշտության մասին բազմիցս Բագրատյանին հորդորել է հենց ԲՀԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը՝ այդ գործում առաջարկելով  թե՛ իր,  և թե՛ մեր ամբողջ թիմի  օգնությունը: Երևի հենց այս հակասությունների մասին է խոսում պարոն Բագրատյանը, երբ ինքն ընդդիմանում էր պետությանը հասցված վնասը վերականգնել, իսկ մենք հակառակն էինք պնդում:
Ինչևէ, իսկապես ցավում եմ, որ  ընդամենը պատգամավորական մանդատը պահելու համար մարդ կարող է անցնել իր բարոյականության, իր տղամարդկային խոսքի, իր սկզբունքների վրայով: Թեպետ ինչ սկզբունքների մասին է խոսքը, երբ մարդու միակ սրբությունը մանդատն է…»,-գրել է Տոնոյանը։

Политика 17:40 31/07/2020 Армения
Пресс-секретарь лидера партии «Процветающая Армения» Гагика Царукяна, депутат Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения» Ивета Тоноян коснулась заявления покинувшего фракцию Сергея Багратяна:
«Когда мания сохранить мандат превыше всех мужских и моральных ценностей.
Честно говоря, не смогла скрыть своего удивления, когда прочла запись моего некогда коллеги Сергея Багратяна в Facebook.
В какой-то момент показалось, что его написанные черным по белому мысли родились в результате временной потери памяти, потом поняла, что этот текст родился в результате его усилий удержать столь желанный мандат любой ценой. Мне, правда, стыдно…
О существенных различиях в позициях говорит человек, который до последнего заседания политического совета партии «Процветающая Армения» выражал свою безоговорочную поддержку и согласие по всем принятым решениям.
О вечности государства и необходимости укрепления армянской государственности говорит человек, против которого возбуждены уголовные дела по подозрению в нанесении миллионного ущерба государству.
При этом о необходимости возместить этот ущерб Багратяна неоднократно призывал сам председатель ППА Гагик Царукян, предлагая свою помощь и помощь всей нашей команды в этом деле. Наверное, об этих противоречиях говорит г-н Багратян, когда он сопротивлялся возмещению причиненного государству ущерба, а мы настаивали на обратном.
Как бы то ни было, действительно сожалею о том, что человек ради сохранения мандата может переступить через свою нравственность, свое мужское слово, свои принципы. Хотя о каких принципах идет речь, когда для человека свят лишь мандат?..»