Առողջություն 11:04 31/07/2020 Հայաստան
Հուլիսի 31-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 38550 դեպք, որոնցից 28997-ն` առողջացած, 738-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8587 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 163736 թեստավորում:
«Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 354 նոր դեպք և 631 առողջացած«մ-նշում են ԱՆ-ից։
Համեմատության համար նշենք, որ նախորդ երեք օրերին գրանցվել էին 259, 308, 239 նոր դեպքեր։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ պացիենտները եղել են 70 (կին), 65 (տղամարդ), 41 (տղամարդ), 61 (տղամարդ), 82 (տղամարդ), 79 (տղամարդ), 72 (տղամարդ), 63 (տղամարդ), 76 (կին) և 64 (տղամարդ) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 3 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 228 է:

Здоровье 11:20 31/07/2020 Армения
Согласно данным Национального центра по контролю и профилактике заболеваний министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 31 июля, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 38 550.
От COVID-19 выздоровели в общей сложности 28997 пациентов. Число случаев с летальным исходом составило 738. Фактически на лечении находятся 8587 пациентов с COVID-19. В общей сложности было проведено 163 736 тестирований.
За минувшие сутки подтверждено 354 новых случая коронавируса, выздоровел 631 человек.
Что касается случаев смерти, из Минздрава сообщают, что пациенты были в возрасте 70 лет (женщина), 65 лет (мужчина), 41 года (мужчина), 61 года (мужчина), 82 лет (мужчина), 79 лет (мужчина), 72 лет (мужчина), 63 лет (мужчина), 76 лет (женщина) и 64 лет (мужчина). Все пациенты страдали сопутствующими хроническими заболеваниями.
Накануне было зарегистрировано ещё 3 случая смерти пациентов, у которых был подтвержден коронавирус, но смерть наступила из-за другой болезни. Число таких случаев составляет 228.