Քաղաքական 14:25 01/08/2020 Հայաստան
Հուլիսի 26-ից օգոստոսի 1-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման  գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 170 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 1700 կրակոց: Հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
ՊԲ առաջապահ զորամասերը հետևում են հրադադարի պահպանման ռեժիմին և շարունակում անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկել մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:
Համեմատության համար նշենք, որ հուլիսի 18-ից 25-ն ընկած ժամանակահատվածում, արցախա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման  գոտում, հակառակորդը հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է ավելի քան 260 անգամ՝ տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակելով  շուրջ 2300 կրակոց:

Artsakh reports over 170 ceasefire violations by Azerbaijan in one week
The Azerbaijani military breached the ceasefire along the Artsakh-Azerbaijan Line of Contact more than 170 times in the past week.
In the period from July 26 to August 1, the adversary fired around 1,700 shots towards the Artsakh defense positions from firearms of different calibers, the Artsakh Defense Ministry said in a statement on Saturday.
“The Defense Army’s frontline units adhere to the ceasefire regime and continue to take necessary measures for the reliable protection of their combat positions,” the statement read.
The Azerbaijani forces had fired nearly 2,300 shots towards the Artsakh defense positions in the previous week.