Չորս մարդու դի է հայտնաբերվել Ալթայի երկրամասի զբոսաշրջության կենտրոնում
Չորս մահացած մարդ, այդ թվում՝ մի երեխա է գտնվել Ալթայի երկրամասի Այա լճի մերձակայքում գտնվող զբոսաշրջության կենտրոնում: Այս մասին ՏԱՍՍ-ին հաղորդել են տարածաշրջանի արտակարգ իրավիճակների ծառայության աղբյուրներից:
«Բացվել է համարներից մեկը, որտեղից մարդիկ երկար ժամանակ դուրս չէին եկել: Այդտեղ հայտնաբերվել Է չորս դի, այդ թվում՝ անչափահաս երեխայի»,- ասում է աղբյուրը:
Նա նշել է, որ մարդկանց մահվան պատճառները դեռ անհայտ են, կատարվում է փորձաքննություն:
Քննչական կոմիտեն դեպքի առթիվ հարուցել է քրեական գործ: Ըստ գերատեսչության թարմացված տվյալների՝ հայտնաբերվածների թվում երկու երեխա է: Նոր տեղեկությունը ՏԱՍՍ-ին հայտնել են տարածաշրջանի իրավապահ մարմինների հետաքննության վարչությունից:
«Քննչական մարմինները ՌԴ քրեական օրենսգրքի 105-րդ հոդվածի 2-րդ մասով (« Երկու կամ ավելի անձանց սպանություն ») հարուցել են քրեական գործ Ալթայի շրջանում գտնվող զբոսաշրջության կենտրոնի տարածքում գտնվող սենյակում չորս հոգու դիերի հայտնաբերման հիմքով: Դեպքի վայրում զննում են քննիչները, քննիչ- քրեագետները, ոստիկանության ծառայողները և Ալթայի շրջանի դատախազը»,- ասված է նախարարության մամուլի ծառայության հաղորդագրության մեջ:
Հաստատվել է, որ չորս հոգանոց ընտանիքը կենտրոն է ժամանել հուլիսի 26-ին: Քննիչները պարզում են նրանց մահվան պատճառը:

Право 10:56 01/08/2020 В мире
Четыре человека, в том числе ребенок, обнаружены мертвыми в номере на туристической базе неподалеку от озера Ая в Алтайском крае. Об этом ТАСС сообщил источник в экстренных службах региона.
«Был вскрыт один из номеров, люди долго не выходили. Там обнаружили четыре тела, в том числе несовершеннолетнего ребенка», – сказал собеседник агентства.
Он отметил, что причины смерти людей пока неизвестны, проводится экспертиза.
СК возбудил уголовное дело по факту происшествия. По уточненным данным ведомства, в числе обнаруженных двое детей, сообщили ТАСС в следственном управлении СК по региону.
«Следственными органами <...> в рамках возбужденного уголовного дела по признакам преступления, предусмотренного ч. 2 ст. 105 УК РФ ("Убийство двух и более лиц"), по факту обнаружения тел четырех человек в помещении на территории турбазы в Алтайском районе проводятся следственные действия. Следователи, следователи-криминалисты с сотрудниками полиции и прокурор Алтайского района проводят осмотр места происшествия», – сообщает пресс-служба ведомства.
Предварительно установлено, что семья из четырех человек прибыла на базу 26 июля из Барнаула. Следователи устанавливают причину их смерти.