Վարչապետ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Լիբանանի նախագահի հետ
Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչության փոխանցմամբ, վարչապետ Փաշինյանն իր զորակցությունն Է հայտնել Լիբանանի բարեկամ ժողովրդին և նրա նախագահին: Նա խնդրել է իր ցավակցությունները փոխանցել Բեյրութի նավահանգիստում տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով զոհվածների ընտանիքներին և շուտափույթ ապաքինում մաղթել բոլոր վիրավորներին:
Վարչապետ Փաշինյանը Հայաստանի իշխանությունների պատրաստակամությունն է հայտնել օժանդակություն ցուցաբերել բարեկամ Լիբանանին և նրա եղբայրական ժողովրդին:
Նախագահ Միշել Աունը շնորհակալություն է հայտնել սփոփանքի խոսքերի համար և իր երախտագիտությունը փոխանցել Լիբանանի կարիքների հիման վրա Հայաստանի կառավարության կողմից աջակցություն ցուցաբերելու պատրաստակամության համար: Նա տեղեկացրել է, որ երկրի իշխանությունները գործադրում են ամեն ջանք՝ ստեղծված խնդիրները հնարավորինս շուտ հաղթահարելու համար:

Politics 17:00 05/08/2020 Armenia
Pashinyan expressed his support to the friendly people of Lebanon and its president. He offered deepest condolences to the families of those killed in the devastating explosion at the port of Beirut and wished a speedy recovery to the injured, his office reported.
The premier assured of the Armenian authorities’ readiness to provide emergency assistance to friendly Lebanon and its fraternal people.
Michel Aoun thanked Nikol Pashinyan for kind remarks of support and sympathy and expressed his gratitude for the readiness of the Armenian government to provide assistance tailored to the needs of Lebanon. He advised that Lebanon’s authorities are making every effort to overcome the problems as soon as possible.