ԱՄՆ-ը Բեյրութում տեղի ունեցած պայթյունից հետո Լիբանանին կհատկացնի 17 միլիոն դոլար
Միացյալ Նահանգները Բեյրութի ռմբակոծությունից հետո 17 միլիոն դոլար օգնություն կտրամադրի Լիբանանին, ասվում է ԱՄՆ դեսպանատան թվիթերյան էջում, փոխանցում է «Գազետա.ռու»-ն։
«Միացյալ Նահանգները 17 միլիոն դոլար օգնություն է տրամադրում Լիբանանին՝ պատասխանելու օգոստոսի 4-ի սարսափելի ողբերգությանը»,- ասված է դիվանագիտական ներկայացուցչության հաղորդագրության մեջ:
Օգոստոսի 4-ին Բեյրութ քաղաքի նավահանգստում ուժեղ պայթյուն է տեղի ունեցել: Ողբերգության արդյունքում վիրավորվել է ավելի քան 5 հազար մարդ, 300 հազարից ավելի մարդ մնացել է անօթևան: Վերջին տվյալների համաձայն՝ մահացել է 154 մարդ:

Economy 18:26 07/08/2020 World
The United States has pledged over $17 million in initial disaster aid for Lebanon, following Tuesday’s Beirut port explosion, Reuters reported on Friday, citing the U.S. embassy.
It said in a statement that the aid included food assistance, medical supplies and financial assistance for the Lebanese Red Cross. “Announcements of additional aid and assistance are forthcoming,” it added.
According to the latest update, the death toll from the huge blast has reached 154. More than 5,000 people have been injured, while over 300,000 others have been left homeless in the wake of the tragedy.