Հայտնի է հայ ֆուտբոլիստի մահվան պատճառը
Նախկին ֆուտբոլիստ և մարզիչ 34-ամյա Լևոն Ղասաբօղլյանի մահվան պատճառ են դարձել սրտի հետ կապված խնդիրները։
«Սպուտնիկ Ղազախստան»-ը տեղեկացնում է, որ այդ մասին հայտարարել են ղազախական «Շիմկենթ» ֆուտբոլային ակումբից՝ հերքելով տարածված լուրերը, ըստ որոնց ֆուտբոլիստը մահացել է կորոնավիրուսից։
«Նրա մոտ սրտի հանկարծակի կանգ է գրանցվել»,-նշել են ակումբից՝ ավելացնելով, որ ակումբի բոլոր անդամները կորոնավիրուսի թեստ են հանձնել, բոլորի պատասխանները եղել են բացասական։
«Բոլորս խորապես ցնցված ենք այս վշտալի լուրից: «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի ողջ անձնակազմը ցավակցում է ֆուտբոլիստի ընտանիքին և հարազատներին»,- ասված է «Արարատ-Արմենիա» ֆուտբոլային ակումբի ֆեյսբուքյան էջում։

Общество 17:03 10/08/2020 В мире
По данным футбольного клуба "Академия "Онтустик", который базируется в Шымкенте, у тренера закупорился тромб. Причина смерти - остановка сердца, передает sputniknews.kz.
Как сообщили в спортивной организации, на время карантина Касабоглян поехал в Алматы "подлечиться". Работа осуществлялась дистанционно.
При этом в клубе опровергли информацию о том, что Левон переболел коронавирусом.
"Он прошел тестирование вместе с командой. Результаты всех тестов были отрицательными", - рассказали в академии корреспонденту Sputnik Казахстан.
Левон Касабоглян выступал за различные армянские клубы, в том числе и за "Арарат". После завершения спортивной карьеры перешел на тренерскую работу в Казахстане. В последнее время он был тренером команды Первой лиги "Академия Онтустик" из Шымкента.