Քաղաքական 11:46 14/08/2020 Հայաստան
Մանե Թանդիլյանի` «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցության ցուցակով թիվ 4 ընտրատարածքից ստացված պատգամավորական մանդատը օրենքով սահմանված կարգով դադարելուն պես անցնելու է ռեյտինգային ընտրակարգով նրան հաջորդող ամենաշատ ձայներ ստացած թեկնածուին` Ստեփան Ստեփանյանին, ով հանդիսանում է «Լուսավոր Հայաստան»  կուսակցության Երևանի տարածքային խորհրդի անդամ: Այս մասին հայտնում են «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցությունից։
Հիշեցնենք, այսօր Մանե Թանդիլյանը հայտարարեց, որ առողջական խնդիրների պատճառով վայր է դնում պատգամավորական մանդատը։
Կենսագրական տվյալներ.
Ստեփան Ստեփանյանը ծնվել է 1988 թ. մայիսի 30–ին:
1995-2005 թթ. սովորել և գերազանցությամբ ավարտել է Ա. Մարգարյանի անվան N 29 միջնակարգ դպրոցը:
2005-2010 թթ. սովորել և ավարտել է Հայ-Ռուսական Սլավոնական համալսարանի քաղաքագիտության ֆակուլտետի միջազգային հարաբերություններ բաժինը, որակավորվելով որպես քաղաքագետ-միջազգայնագետ:
2012-2016 թթ. սովորել է ՀՀ ՊԿԱ կառավարման հոգեբանության ամբիոնում որպես ասպիրանտ:
Ունի 12 տպագրված գիտական աշխատանք տեղական և միջազգային գիտական ամսագրերում:
2011թ.-ից առ այսօր դասավանդում է ՀՀ Արդարադատության նախարարության «Իրավական կրթության և վերականգնողական ծրագրերի իրականացման կենտրոն» ՊՈԱԿ-ում:

Политика 12:51 14/08/2020 Армения
Депутатский мандат Мане Тандилян, который она получила по списку партии «Просвещенная Армения» от избирательного округа №4, после прекращения ее полномочий в установленном законом порядке перейдет к следующему набравшему наибольшее число голосов кандидату из рейтингового списка – Степану Степаняну.
Как сообщает пресс-служба партии, Степан Степанян является членом ереванского территориального совета «Просвещенной Армении». Он родился 30 мая 1988 года. В 2010 году окончил Армяно-Российский (Славянский) университет, получив диплом политолога-международника. В 2011-2018 гг. занимал различные должности в «Росгосстрах-Армения». Женат, воспитывает 2 дочерей.
Напомним, что сегодня утром Мане Тандилян сообщила, что из-за проблем со здоровьем решила сложить депутатский мандат.