Քաղաքական 11:06 17/08/2020 Հայաստան
«Հանուն սոցիալական արդարության» կուսակցությունը օգոստոսի 15-16-ին Երևանում քաղաքացիներին է ներկայացրել իր գաղափարախոսությունը և առանցքային ծրագրային դրույթները: Այդ նպատակով կուսակցության ներկայացուցիչները մայրաքաղաքի փողոցներում բաժանել են քաղաքական ուժի մանիֆեստով ավելի քան 2000 բուկլետ: Այս մասին հայտնում են կուսակցության մամուլի ծառայությունից։
Կուսակցության ներկայացուցիչները ծանոթացրել են քաղաքացիներին ՀԱՍԱԿ-ի գաղափարներին, հիմնական ծրագրերին, որոնք նախատեսվում է իրագործել առաջիկայում, ինչպես նաև այն հիմնական շեշտադրումներին, որոնք ընդունվել են քաղաքական ուժի վերջին համագումարի ժամանակ:
«Մեր նպատակն էր ներկայացնել քաղաքացիներին քաղաքական մեր ուժի գաղափարախոսությունը: Այս շփումները կարևոր են այն տեսանկյունից, որ դրանք երկկողմանի են՝ մենք ոչ միայն ներկայացնում ենք քաղաքացիներին մեր կուսակցության ծրագրերը, այլև շոշափում նրանց տրամադրությունն ու սպասելիքները, թե այս պահին ի՞նչն է նրանց հուզում ու հետաքրքրում: Եվ կարող եմ ասել, որ քաղաքացիները բավականին լավ էին ընդունում մեր մոտեցումները ու նշում, որ Հայաստանում երրորդ ուժի մեծ պահանջ այս պահին իսկապես կա»,- ասել է կուսակցության նախագահ Արման Ղուկասյանը:
Նա հիշեցրել է մանիֆեստի առանցքային դրույթը՝ կուսակցությունը չի ցանկանում վերադառնալ հին Հայաստան, բայց նաև անընդունելի է ներկայիս իշխանությունների պոպուլիզմն ու իմիտացիոն հեղափոխական հռետորաբանությունը։ Հետևապես առաջարկվում է «երրորդ ճանապարհը»:
Արման Ղուկասյանը նաև տեղեկացրել է, որ ակցիան լինելու է շարունակական. սկիզբը է դրվել մայրաքաղաք Երևանում, բայց այն կիրականացվի նաև մարզերում:

Политика 11:55 17/08/2020 Армения
Партия «Во имя социальной справедливости» 15-16 августа представила жителям Еревана свою идеологию и ключевые программные положения. С этой целью представители партии на улицах столицы раздали более 2000 буклетов с манифестом политической силы.
Представители партии ознакомили граждан с идеями ПВСС, основными программами, которые планируются реализовать в ближайшее время, а также с главными политическими акцентами, которые были приняты на последнем съезде.
«Цель была представить гражданам идеологию нашей политической силы. Эта акция была важна также с той точки зрения, что наше общение с гражданами было двусторонним: мы не только представили им программу нашей партии, те цели, к которым стремимся, но и прощупали их настроение и ожидания, услышали о том, что их волнует и интересует в данный момент. Могу сказать, что ереванцы очень хорошо восприняли наши подходы и отметили, что сейчас в Армении есть большая потребность «третьей силы»», - сказал председатель партии Арман Гукасян.
Он напомнил ключевое положение манифеста: партия не желает возвращения в старую Армению 1990-2010-х гг., но в то же время считает неприемлемыми популизм и псевдореволюционную риторику нынешних властей. Таким образом «Во имя социальной справедливости» предлагает для развития страны «третий путь».
Арман Гукасян также сообщил, что акция будет иметь продолжение - начало было положено в столице Ереване, а далее она будет реализована и в регионах.