Հասարակություն 18:18 17/08/2020 Հայաստան
Այսուհետ Հայաստանի Հանրապետության տարածք մուտք գործող անձը, եթե ախտանշաններ առկա չեն և նա չի հոսպիտալացվել, կարող է իր ընտրությամբ կա՛մ ինքնամեկուսանալ 14 օրյա ժամկետով, կա՛մ էլ ինքնամեկուսացման ընթացքում անցնել ՊՇՌ հետազոտություն և թեստի բացասական պատասխան ստանալու դեպքում դուրս գալ ինքնամեկուսացումից։ Այս մասին հայտնում են «Զվարթոնց» օդանավակայանից։
Ներկայացվել  է նաև COVID-19 նկատմամբ թեստավորում իրականացնող լաբորատորիաների ցանկը:
Կորոնավիրուսային հիվանդության հարուցչի նկատմամբ ՊՇՌ հետազոտության նպատակով նմուշառում իրականացվում է Երևան քաղաքի գրեթե բոլոր մասնավոր բժշկական կենտրոններում:
Նշենք, որ ինքնամեկուսացման ընթացքում ՊՇՌ նմուշառումը պետք է իրականացվի բացառապես անձի ինքնամեկուսացման վայրում` համապատասխան լաբորատորիայի մասնագետների այցի միջոցով։
Մինչև հետազոտության արդյունքների բացասական պատասխանը ստանալը անձն իրավունք չունի լքելու ինքնամեկուսացման վայրը։

Society 18:40 17/08/2020
From now on, if a person entering into the territory of the Republic of Armenia doesn’t have symptoms of the coronavirus and hasn’t been hospitalized, he or she may choose to either self-isolate for 14 days or take a PCR test during self-isolation and, if the person tests negative, he or she won’t have to self-isolate anymore. The new rule has been shared by Zvartnots airport.
The Airport has also shared the list of COVID-19 testing laboratories in the country. Sampling for PCR testing for the causative agent of coronavirus is performed in almost all private medical centers in Yerevan, said the source.
It should be noted that during self- isolation, PCR sampling should be performed exclusively by a laboratory specialists executed at the individual’s self- isolation location.
A person has no right to leave the place of self-isolation, until he or she receives a negative test result, the source said.