Հասարակություն 10:48 24/08/2020 Տարածաշրջան
Վրաստանի Շատիլիի ճանապարհին տեղի ունեցած ավտովթարի հետևանքով մահացել է 17 մարդ: Այս մասին, վրացական Առաջին ալիքի հաղորդմամբ, ասվում է ՆԳՆ-ի հայտարարության մեջ:
«Ներքին գործերի նախարարի տեղակալ Իոսեբ Ճելիձեն և արտակարգ իրավիճակների կառավարման ծառայության ղեկավար Թեմուր Մղեբրիշվիլին մեկնել են ավտովթարի վայր և տեղում համակարգում են փրկարարական աշխատանքները:
Այս պահի դրությամբ, տեղի ունեցածի հետևանքով մահացել է 17, ծանր տուժել՝ 3 մարդ: Տուժածները տեղափոխվել են հիվանդանոցներ:
Չնայած ռելիեֆային և օդերևութաբանական բարդ պայմաններին, փրկարարական խմբերը մինչ այժմ աշխատում են անդադար ռեժիմում:
Տեղում գտնվում է պարեկային և քրեական ոստիկանության անձնակազմը, արտակարգ իրավիճակների կառավարման ծառայության հրշեջ-փրկարարական խմբերը և փրկարարական տեխնիկա:

Society 11:13 24/08/2020 Region
The number of people who died in a tragic car accident on Shatili road in Georgia has increased to 17, said the country’s Ministry of Internal Affairs (MIA).
Three persons were seriously injured as a result of the incident, Georgian First Channel reported.
Deputy Minister of Internal Affairs, Ioseb Tchelidze, and Head of Emergency Situations Management Agency, Temur Mgebrishvili have arrived at the site of the road accident and directly coordinate the rescue operation, noted MIA.
The car accident took place on Shatili road, near Biso village, Dusheti municipality. Minibus fell over a rocky slope, from the height of approximately 80 meters.
Ministry of Internal Affairs has already launched an investigation under article 276 envisaged by the Criminal Code of Georgia.