Հասարակություն 16:05 25/08/2020 Տարածաշրջան
Վրաստանում այսօր սգո օր է, իջեցվել են բոլոր պետական հաստատությունների մոտ տեղակայված պետական դրոշները: Իջեցվել են նաև այլ երկրներում Վրաստանի դեսպանությունների պետական դրոշները: Aliq.ge-ն գրում է, որ ի հիշատակ Շատիլիի ճանապարհային ողբերգության զոհերի պետական դրոշն իջեցվել է նաև ՀՀ-ում Վրաստանի դեսպանատանը։
Վրաստանին ցավակցություն են հայտնել ՀՀ վարչապետը, Ադրբեջանի նախագահը, Եվրախորհրդի գլխավոր քարտուղարը, ԱՄՆ դեսպանը, Իսրայելի արտգործնախարարությունը:
Հիշեցնենք՝ Վրաստանի բարձրլեռնային Շատիլի բնակավայրի մոտակայքում մարդատար միկրոավտոբուսը ցած է գլորվել ժայռից` մոտ 80 մետր բարձրությունից: Կա 17 զոհ, 3 վիրավոր, որոնք տեղափոխվել են մայրաքաղաքի հիվանդանոցներ, նրանց վիճակը գնահատվում է որպես ծանր:

Политика 19:02 25/08/2020 Регион
В Грузии траур – 25 августа объявлено днем скорби по погибшим в автокатастрофе в горах Хевсурети, в регионе Мцхета-Мтианети.
В воскресенье вечером по дороге из Шатили микроавтобус сорвался с обрыва с 80-метровой высоты. Итог страшного ДТП – 17 погибших и три человека в крайне тяжелом состоянии.
В память о погибших в ДТП, произошедшем на автодороге Шатили, над посольством Грузии в Армении, приспущен государственный флаг Грузии, пишет aliq.ge.
Президент Армении Армен Саркисян и премьер-министр Никол Пашинян в связи с трагической автокатастрофой на дороге Шатил направили телеграммы соболезнования. Глава МИД Армении выразил поддержку Министру иностранных дел Грузии Давиду Залкалиани в связи с трагической автомобильной катастрофой в районе Душети, выразив также соболезнования семьям погибших и пожелав скорейшего выздоровления пострадавшим.