Քաղաքական 12:47 26/08/2020 Հայաստան
Երեկ ողջ օրը լծված եմ եղել առողջապահության նախարար Արսեն Թորոսյանի հրաժարականի մասին լուրերը հերքելով: Բայց, արի ու տես, որ լրատվամիջոցների որոշ շրջանակ չի հանգստանում և մեկը մյուսի հետևից ավելի «կատարելագործված» ստեր է տարածում: Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է առողջապահության նախարարի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը։
«Նախ սկսենք այնտեղից, որ կորոնավիրուսային իրավիճակը Հայաստանում շարունակում է մնալ կայուն,դեպքերը սկսել են փոքր-ինչ նվազել և իրավիճակը լիովին վերահսկելի է:
Նախարարը վերջին կես տարվա ընթացքում աշխատել է 24/7 ռեժիմով և կարող է օգտվել իր տարեկան հասանելի արձակուրդից: Հավելեմ նաև, որ նա գտնվելու է Հայաստանում:
Արսեն Թորոսյանը չի ներկայացրել հրաժարականի դիմում և չի էլ պատրաստվում: Արձակուրդը վերջանալուց հետո նախարարը վերադառնալու է բնականոն աշխատանքին»,- գրել է նա։

Политика 13:04 26/08/2020 Армения
«Вчера весь день занималась опровержением сведений об отставке Арсена Торосяна  поста министра здравоохранения Армении. Но, несмотря на это, некоторые СМИ не успокаиваются и распространяют одну “усовершенствованную” ложь за другой», – написала немногим ранее на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь министра здравоохранения Армении Алина Никогосян.
«Во-первых, начнем с того, что ситуация с коронавирусом в Армении продолжает оставаться стабильной, число случаев заражения начало понемногу уменьшаться, и ситуация полностью контролируемая.
Министр в течение последних шести месяцев работал в режиме 24/7 и может воспользоваться полагающимся ему ежегодным отпуском. Добавлю также, что он будет находиться в Армении.
Арсен Торосян заявления об отставке не подавал и подавать не собирается. После отпуска министр вернется к своей обычной работе», – отметила пресс-секретарь.