ԱՅԼՄԱՄՈՒԼ 09:46 28/08/2020 Հայաստան
«Փաստ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, ՀՀ-ում տեղի ունեցած իշխանափոխությունից հետո առանցքային թեմաներից մեկը, որի հետ կապված օրվա իշխանությունները կոշտ քննադատության են ենթարկվում, կապված է Ստամբուլյան կոնվենցիայի վավերացման հետ։
Պարբերաբար նշվում էր, որ իշխանությունները հարմար առիթ են փնտրում այն խորհրդարանում անցկացնելու համար։ Սակայն քիչ չեն նրանք, ովքեր հավատալով իշխանություններին, վստահ են, որ Նիկոլ Փաշինյանը երբեք նման քայլի չի գնա: «Փաստ» թերթի ունեցած տեղեկության համաձայն, այս թեման նոր զարգացում է ստանում։
Թերթի աղբյուրի փոխանցմամբ, իշխանությունները պատրաստվում են սեպտեմբերին Ստամբուլյան կոնվենցիան տանել խորհրդարան՝ այն վերջապես վավերացնելու նպատակով։ Մեր աղբյուրը փոխանցել է նաև, որ Փաշինյանն իր թիմակիցներին հորդորել է ամեն կերպ պատրաստվել առաջիկա գրոհներին, որոնք կլինեն ընդդիմախոսների կողմից»։

Пресса дня 12:41 28/08/2020 Армения
Газета «Паст» пишет: «Как известно, одна из ключевых тем после смены власти в Армении, в связи с которой нынешние власти подвергаются резкой критике, связана с ратификацией Стамбульской конвенции».
«Периодически отмечалось, что власти искали удобный повод, чтобы провести ее в парламенте. Однако не мало и тех, кто, веря в власть, уверены, что Никол Пашинян никогда не пойдет на такой шаг. По сведениям газеты «Паст», эта тема получает новое развитие.
По словам источника газеты, в сентябре власти собираются представить Стамбульскую конвенцию в парламенте, чтобы окончательно ее ратифицировать. По данным нашего источника, Пашинян призвал своих товарищей по команде всячески готовиться к предстоящим атакам, которые последуют со стороны оппонентов», – отмечает газета.