Ստեփանակերտի ջրամատակարարման համակարգի նախագծի հեղինակները պարգևատրվել են
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 31-ին, Արցախի Հանրապետության օրվան ընդառաջ, ընդունել է շինարարության ոլորտի մի խումբ գիտնականների և պատասխանատուների։
Արցախի Հանրապետությա նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նախագահը կարևորել է նրանց ունեցած նշանակալի ավանդը 2008-2012 թվականներին Ստեփանակերտի մշտական և բնականոն ջրամատակարարման համակարգի նախագծի մշակման ու դրա իրականացման գործում և Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար հանձնել պետական բարձր պարգևներ։
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Ժիրայր Միրզոյանը, գյուղատնտեսության նախարար Աշոտ Բախշիյանը, Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Թոքմաջյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Society 17:30 31/08/2020 NKR
President of the Artsakh Republic Arayik Harutyunyan received a group of scientists and responsible officials of the construction sphere on Monday, ahead of the Artsakh Republic Day, his office reported.
The president considered important their substantial contribution to elaborating and implementing in 2008-2012 the project of Stepanakert's constant and regular water supply system and decorated them with high state awards for the services rendered to the country.
Artsakh Minister of Territorial Administration and Development Zhirayr Mirzoyan, Minister of Agriculture Ashot Bakshiyan, Rector of the Shushi Technological University Hovhannes Tokmajyan, Mayor of Stepanakert Davit Sargsyan and other officials were present at the meeting.