Ստեփանակերտի ջրամատակարարման համակարգի նախագծի հեղինակները պարգևատրվել են
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 31-ին, Արցախի Հանրապետության օրվան ընդառաջ, ընդունել է շինարարության ոլորտի մի խումբ գիտնականների և պատասխանատուների։
Արցախի Հանրապետությա նախագահի աշխատակազմից հայտնում են, որ Նախագահը կարևորել է նրանց ունեցած նշանակալի ավանդը 2008-2012 թվականներին Ստեփանակերտի մշտական և բնականոն ջրամատակարարման համակարգի նախագծի մշակման ու դրա իրականացման գործում և Արցախի Հանրապետությանը մատուցած ծառայությունների համար հանձնել պետական բարձր պարգևներ։
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ տարածքային կառավարման և զարգացման նախարար Ժիրայր Միրզոյանը, գյուղատնտեսության նախարար Աշոտ Բախշիյանը, Շուշիի տեխնոլոգիական համալսարանի ռեկտոր Հովհաննես Թոքմաջյանը, Ստեփանակերտի քաղաքապետ Դավիթ Սարգսյանը, պաշտոնատար այլ անձինք։

Политика 17:14 31/08/2020 НКР
Президент Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) Араик Арутюнян 31 августа в преддверии Дня Республики Арцах принял группу ученых и ответственных лиц сферы строительства. Об этом сообщает пресс-служба президента Арцаха.
Араик Арутюнян отметил важность их вклада в разработку и реализацию проекта системы постоянного водоснабжения Степанакерта в 2008 - 2012 гг. и за заслуги перед Республикой Арцах вручил им высокие государственные награды.
Во встрече приняли участие министр территориального управления и развития Республики Арцах Жирайр Мирзоян, министр сельского хозяйства Ашот Бахшиян, ректор Шушинского технологического университета Ованнес Токмаджян, мэр Степанакерта Давид Саркисян и другие должностные лица.