Առողջություն 13:46 01/09/2020 Հայաստան
Պռոշյանի կոնյակի գործարանում հրդեհից վիրավորները վիճակը կայունացնելուց հետո կտեղափոխվեն Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն
Արմավիր գյուղի «Պռոշյան կոնյակի գործարան»-ի մասնաճյուղում տեղի ունեցած հրդեհի հետևանքով նախնական տվյալներով կա առնվազն 2 զոհ: Առողջապահության նախարարության մամուլի խոսնակ Ալինա Նիկողոսյանը հայտնում է, որ տարբեր աստիճանի այրվածքներով 4 քաղաքացի տեղափոխվել է Արմավիրի բժշկական կենտրոն` վերակենդանացման բաժանմունք: Այս պահին իրականացվում են հակաշոկային առաջին օգնության միջոցառումներ: Պացիենտների վիճակը կայունացնելուց հետո վերջիններս կտեղափոխվեն Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն:
Հիշեցնենք՝ ԱԻ նախարարությունից հայտնել էին, որ մարզային ճգնաժամային կառավարման կենտրոն այսօր կեսօրին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Արմավիր գյուղի «Պռոշյան կոնյակի գործարան»-ում։ Դեպքի վայր են մեկնել ԱԻՆ ՓԾ Արմավիրի մարզային փրկարարական վարչության օպերատիվ խումբը և հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ: Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 12։44-ին։

Здоровье 14:11 01/09/2020 Армения
Вследствие произошедшего в филиале «Прошянского коньячного завода» в селе Армавир пожара, по предварительным данным, погибли, по меньшей мере, 2 человека.
Пресс-секретарь министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян сообщает, что 4 гражданина с ожогами разной степени доставлены в МЦ Армавира, в отделение реанимации.
На данный момент проводятся противошоковые мероприятия по оказанию первой медпомощи. После стабилизации состояния пациентов их переведут в Национальный ожоговый центр.
Напомним, из МЧС Армении сообщили, что сегодня в полдень в областной центр кризисного управления поступил сигнал о том, что на «Прошянском коньячном заводе» в селе Армавир вспыхнул пожар. Пожар был локализован в 12:44, потушен – в 13:12.