Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդին կշարունակի մնալ կալանքի տակ
Երևանի ընդհանուր իրավասության դատարանը նախագահությամբ դատավոր Արթուր Մկրտչյանի, ՀՀ ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանի եղբորորդու՝ ՊԵԿ ներքին անվտանգության վարչության նախկին ղեկավար Կարեն Խաչատրյանի խափանման միջոցը փոփոխելու մասին պաշտպանների միջնորդությունը մերժեց։ Կարեն Խաչատրյանը կշարունակի մնալ կալանքի տակ։
Հիշեցնենք, որ Երևան քաղաքի ընդհանուր իրավասության դատարանի Կենտրոն նստավայրում, դատավոր Արթուր Մկրտչյանի նախագահությամբ, այսօր քննվում է Կարեն Խաչատրյանի խափանման միջոցի վերաբերյալ հարցը։ Պաշտպան Ամրամ Մակինյանը նշել էր, որ Կարեն Խաչատրյանին կալանքի տակ պահելու որևէ իրավաչափ հիմք չկա, խնդրել նրա նկատմամբ կիրառել կալանավորման հետ չկապված այլընտրանքային խափանման միջոց։
Կարեն Խաչատրյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափով վատնում կատարելու մեջ՝ ՀՀ ՔՕ 179-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (յուրացնելը կամ վատնելը` առանձնապես խոշոր չափերով) և 314-րդ հոդվածի 1-ին մասով (պաշտոնեական կեղծիք): Նույն քրեական գործի շրջանակներում մեղադրանք է առաջադրվել նաև նրա ֆինանսների նախկին նախարար Գագիկ Խաչատրյանին:

Law 19:16 02/09/2020 Armenia
Former Armenian Finance Minister Gagik Khachatryan’s nephew Karen Khachatryan will remain in custody as a court in Yerevan on Wednesday denied the defense request to change his measure of restraint.
Karen Khachatryan’s lawyer Amram Makinyan had filed a motion to the Yerevan Court of General Jurisdiction, presided over by judge Artur Mkrtchyan, to release his client, arguing there were no legal grounds for his arrest.
Karen Khachatryan, who used to run an internal security division of the State Revenue Committee, has been charged with large-scale waste of public funds and official forgery. The former finance minister has been charged as part of the same criminal case as well.