Քաղաքական 09:00 04/09/2020 Տարածաշրջան
Վրաստանի խորհրդարանի նախկին, ներկայիս Ախալքալաքի Սակրեբուլոյի պատգամավոր Սամվել Պետրոսյանը կմասնակցի առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: Նա կառաջադրվի «Հայրենասերների դաշինք» կուսակցական ցուցակներով:
Jnew-ի հետ հեռախոսազրույցում Սամվել Պետրոսյանը հաստատել է, որ մասնակցելու է Վրաստանում հոկտեմբերի 31-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին:
«Այո, ես պատրաստվում եմ առաջադրվել: Ես առաջադրվելու եմ ցուցակով, անպայման պիտի ընտրարշավին մասնակցեմ, որոշում եմ ընդունել և արդեն մի ամսից ավելի է իմ ազգանունը «Հայրենասերների դաշինքի» ցուցակի մեջ կա»,- ասել է Սամվել Պետրոսյանը:
Նա նշել է՝  յուրաքանչուր առաջադրվող վստահ է, որ ընտրություններում ինքն է հաղթելու:
«Հայտնի մի արտահայտություն կա՝ յուրաքանչյուրն արժանի է իր ղեկավարին, եթե ժողովուրդը պիտի ընտրի ղեկավարին, որը թուրքամետ է, ուրեմն ժողովուրդն այդ ճակատագրին է արժանի: Եթե ժողովուրդն ընտրեց, ուրեմն ես կլինեմ պատգամավոր, եթե չէ, ուրեմն տանը կնստեմ: Ես վստահ եմ, որ կեղծարարություններ պետք է լինեն, մենք Շրջանային հանձնաժողով չունենք, այդ հանձնաժողովը զբաղված է կոնկրետ կեղծարարությամբ»,- ասել է Պետրոսյանը:
Սամվել Պետրոսյանը Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր է եղել «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության կողմից 2012-2016 թվականներին:

Politics 10:42 04/09/2020 Region
Samvel Petrosyan, a former Armenian MP of the Georgian parliament, who is currently a member of the Akhalkalaki Sakrebulo, will run for a seat in the Georgian parliament as a candidate of the opposition Alliance of Patriots party, Jnews reports.
Petrosyan has already confirmed his participation in the parliamentary elections scheduled for October 31, adding he has been on the party’s electoral list for more than a month.
He said that each candidate is confident that he/she will win the election.
"There is a well-known saying that every nation gets the government it deserves. If the people elect a pro-Turkish leader, they deserve that fate. If the people vote for me, I will be a deputy, if not, I will stay at home,” Petrosyan said, also not ruling out possible vote rigging cases.
Samvel Petrosyan was a member of the Georgian parliament from the United National Movement party in 2012-2016.