Քաղաքական 09:00 04/09/2020 Տարածաշրջան
Վրաստանի խորհրդարանի նախկին, ներկայիս Ախալքալաքի Սակրեբուլոյի պատգամավոր Սամվել Պետրոսյանը կմասնակցի առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին: Նա կառաջադրվի «Հայրենասերների դաշինք» կուսակցական ցուցակներով:
Jnew-ի հետ հեռախոսազրույցում Սամվել Պետրոսյանը հաստատել է, որ մասնակցելու է Վրաստանում հոկտեմբերի 31-ին կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին:
«Այո, ես պատրաստվում եմ առաջադրվել: Ես առաջադրվելու եմ ցուցակով, անպայման պիտի ընտրարշավին մասնակցեմ, որոշում եմ ընդունել և արդեն մի ամսից ավելի է իմ ազգանունը «Հայրենասերների դաշինքի» ցուցակի մեջ կա»,- ասել է Սամվել Պետրոսյանը:
Նա նշել է՝  յուրաքանչուր առաջադրվող վստահ է, որ ընտրություններում ինքն է հաղթելու:
«Հայտնի մի արտահայտություն կա՝ յուրաքանչյուրն արժանի է իր ղեկավարին, եթե ժողովուրդը պիտի ընտրի ղեկավարին, որը թուրքամետ է, ուրեմն ժողովուրդն այդ ճակատագրին է արժանի: Եթե ժողովուրդն ընտրեց, ուրեմն ես կլինեմ պատգամավոր, եթե չէ, ուրեմն տանը կնստեմ: Ես վստահ եմ, որ կեղծարարություններ պետք է լինեն, մենք Շրջանային հանձնաժողով չունենք, այդ հանձնաժողովը զբաղված է կոնկրետ կեղծարարությամբ»,- ասել է Պետրոսյանը:
Սամվել Պետրոսյանը Վրաստանի խորհրդարանի պատգամավոր է եղել «Միասնական ազգային շարժում» կուսակցության կողմից 2012-2016 թվականներին:

Политика 09:41 04/09/2020 Регион
Бывший депутат парламента Грузии и действующий депутат Сакребуло Ахалкалаки Самвел Петросян будет баллотироваться на предстоящих парламентских выборах 2020-го года. Он будет выдвигаться по партийному списку «Альянса патриотов».
В телефонном разговоре с JNEWS Самвел Петросян подтвердил, что будет принимать участие на предстоящих в Грузии октябрьских парламентских выборах.
«Да, я намерен баллотироваться. Я буду выдвигаться по спискам, обязательно буду участвовать в избирательной кампании, я принял решение, и моя фамилия уже больше месяца представлена в списке «Альянса патриотов»», – сказал Самвел Петросян.
Он отмечает, что любой, кто выдвигает свою кандидатуру, уверен в своей победе на выборах.
«Есть известная поговорка, что каждый получает такого лидера, которого заслуживает, если народ должен избрать протурецкого лидера, тогда народ заслуживает этой участи. Если народ выберет, то я буду депутатом, если нет, то останусь дома. Я уверен, что будут фальсификации, у нас нет Районной избирательной комиссии, эта комиссия занимается конкретными фальсификациями», – сказал Петросян.
Самвел Петросян был депутатом парламента Грузии от партии «Единое национальное движение» в 2012-2016 годах.