Հասարակություն 17:35 05/09/2020 Աշխարհում
Ռուս գործարար, «Capital Group» զարգացման ընկերության համասեփականատեր Վլադիսլավ Դորոնինը 3 միլիոն դոլարի հայց է ներկայացրել սուպերմոդել Նաոմի Քեմփբելի դեմ: «Գազետա ռու»-ի փոխանցմամբ, այդ մասին հայտնում է TMZ-ն՝ վկայակոչելով դատարանի փաստաթղթերը:
Ձեռնարկատերը պնդում է, որ Քեմփբելը հրաժարվում է իրեն վերադարձնել այն փողը, որը ժամանակին վերցրել էր իրենից: Դորոնինը պնդում է որ սուպերմոդելը չի վերադարձնում իր ունեցվածքը, որը նա գնահատել է 3 միլիոն դոլար:
Ռուս գործարարը Քեմփբելի հետ հարաբերությունների մեջ է եղել 2008-ից 2013 թվականներին:
Գործակալությունը սուպերմոդելի ներկայացուցչին հարցում է ուղարկել այս պատմության վերաբերյալ, սակայն պատասխան չի ստացվել:

Право 17:49 05/09/2020 В мире
Российский бизнесмен, совладелец девелоперской компании Capital Group Владислав Доронин подал иск на $3 млн к супермодели Наоми Кэмпбелл. Об этом сообщает TMZ, ссылаясь на документы из суда.
Предприниматель утверждает, что Кэмпбелл отказывается возвращать ему деньги, которые он когда-то занял ей. Также Доронин заявляет, что супермодель не отдает его собственность, оцененную им в $3 млн.
Российский бизнесмен состоял в отношениях с Кэмпбелл с 2008 по 2013 год.
Издание направило запрос представителям супермодели об этой истории, однако ответа получено не было, пишет gazeta.ru.