Հասարակություն 18:58 16/09/2020 Հայաստան
Սեպտեմբերի 21-ից 26-ը Ռուսաստանի Դաշնությունում` «Կապուստին Յար» զորավարժադաշտում (ք.Վոլգոգրադ) անցկացվելիք «Կովկաս-2020» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությանն ու նախապատրաստական փուլին մասնակցելու նպատակով ՌԴ է մեկնել ՀՀ զինված ուժերի ստորաբաժանումը:
ՀՀ ՊՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ զորքերի (ուժերի) խմբավորման կազմում զորավարժության համատեղ գործողությունների իրականացման համար հրավիրված են Հայաստանի, Բելառուսի, Չինաստանի, Մյանմայի, Իրանի և Պակիստանի ստորաբաժանումները՝ մոտ 1000 զինծառայող:
Ռազմավարական զորավարժությանը դիտորդի կարգավիճակով կմասնակցեն Ադրբեջանի, Ինդոնեզիայի, Ղազախստանի, Տաջիկստանի և Շրի-Լանկայի ներկայացուցիչները:
Ընդհանուր առմամբ, «Կովկաս-2020» ռազմավարական հրամանատարաշտաբային զորավարժությանը ներգրավված է շուրջ 80 հազար զինծառայող (այդ թվում՝ մարտական, թիկունքային և տեխնիկական ապահովման, ՀՕՊ, ռազմածովային ուժերի և հատուկ զորքերի միավորումներ ու զորամասեր):
Զորավարժությանն ընդգրկված են մինչև 250 տանկ, մինչև 450 հետևակի մարտական մեքենաներ և զրահատեխնիկա, մինչև 200 հրետանային և համազարկային կրակի ռեակտիվ համակարգեր:

20:08 16/09/2020 Armenia
A military unit of the Armenian Armed Forces left for Russia to take part in joint military exercises 'Caucasus-2020' along with troops from China, Belarus, Iran, Myanmar, Pakistan and others, the defense ministry announced Wednesday.
Representatives from Azerbaijan, Indonesia, Iran, Kazakhstan, Tajikistan and Sri Lanka plan to participate as observers.
The Caucasus 2020 strategic command and staff drills are to be held from September 21 to 26 this year, The exercise  will involve 4,800 drills of various scope and more than 9,000 scheduled practical combat training exercises.
Overall about 80,000 people are expected to be involved in the exercise. The Russian defense ministry had earlier informed that up to 250 tanks, up to 450 mechanized infantry fighting vehicles and APCs, as well as up to 200 artillery systems and multiple-launch rocket systems will be used in the exercise on firing grounds.