Առողջություն 11:57 24/09/2020 Արցախ
Արցախի  առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 9 նոր դեպք: Վարակակիրներից 8-ը Ստեփանակերտ քաղաքի, 1-ն էլ Ասկերանի շրջանի Խնածախ համայնքի բնակիչներ են: Խնածախի և Ստեփանակերտի 4 քաղաքացիների մոտ կորոնավիրուսը բացահայտվել է բուժհաստատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վիրուսակիր մյուս քաղաքացիները նախկինում հաստատված օջախների կոնտակտավոր են՝ նախօրոք մեկուսացված:
Վարակի օջախները հայտնաբերելու և հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են համապատասխան աշխատանքներ:
Առողջացել է 2 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 394 մարդու մոտ, որից 329-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 63, ընդհանուր մեկուսացված է 85 քաղաքացի:

Здоровье 13:09 24/09/2020 НКР
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)), в Арцахе за минувшие сутки выявлено 9 новых случаев заражения коронавирусом.
8 зараженных – из Степанакерта, 1 – из общины Хнацах Аскеранского района. У 4 заболевших из Степанакерта и Хнацаха вирус был подтвержден в результате исследования при обращении в медучреждение. Остальные – контактировали с зараженными из ранее обнаруженных очагов, они находились в изоляции.
Проводятся соответствующие работы по выявлению очага инфекции и выяснению круга общения зараженных.
За минувшие сутки выздоровели 2 человека.
По положению на 24 сентября, коронавирус в Арцахе был диагностирован у 394 человек, 329 из которых выздоровели. Фактически проходят лечение 63 пациента, ещё 85 человек изолированы.
Состояние здоровья 5 пациентов медики оценивают как тяжелое, 7 – как средней тяжести.
С целью проведения тестирования за сутки было взято 73 образца, общее число проведенных тестов – 13 862.