Ռիոն մնաց առանց կառնավալ
Ռիոյի հայտնի կառնավալը, որը տեղի է ունենում ամեն տարի փետրվարին, հետաձգվել է, բայց առանց հետագա ամսաթվի: Այս մասին հաղորդում է Սամբայի դպրոցների լիգան: Որոշումը բացատրվում է շարունակվող կորոնավիրուսային համաճարակով, որը հնարավոր չի լինում զսպել:
Ռիո դե Ժանեյրոյի Սամբայի դպրոցների լիգայի նախագահ Խորխե Կաստանեյրոն ասել է, որ սա չեղարկում չէ, այլ հետաձգում է, և արդյունավետ պատվաստանյութի դեպքում, կառնավալը կարող է տեղի ունենալ հաջորդ տարի:
Euronews-ի հաղորդմամբ, Բրազիլիայում կա COVID-19-ի ավելի քան 4,5 միլիոն դեպք, մահացել է գրեթե 140 հազար հիվանդ:

Общество 15:18 25/09/2020 В мире
Знаменитый карнавал в Рио, проходящий ежегодно в феврале, перенесен на более поздний срок, но без назначения даты. Об этом сообщила Лига школ самбы.
Решение объясняется продолжающейся пандемией коронавирусной инфекции, которую обуздать не удается.
Президент Лиги школ самбы Рио-де-Жанейро Жоржи Кастанейру сообщил следующее: "Мы обсудили ситуацию, это все же не совсем отмена, это перенос мероприятия. Это пойдет на благо мегаполису, поскольку на сегодняшний день условий для организации безопасного парада школ самбы в феврале нет".
Однако не исключается, что в случае появления эффективной вакцины праздник в следующем году может состояться.
В Бразилии насчитывается свыше четырех с половиной миллионов заболевших COVID-19, почти 140 тысяч пациентов умерли, пишет Euronews.