Առողջություն 11:50 25/09/2020 Արցախ
Արցախի առողջապահության նախարարության փոխանցած տեղեկատվության համաձայն, hանրապետությունում հաստատվել է նոր կորոնավիրուսային վարակի (COVID-19) 10 նոր դեպք: Վարակակիրներից 9-ը Ստեփանակերտ քաղաքի բնակիչներ են, ովքեր նախկինում հաստատված տարբեր օջախների կոնտակտավորներ են: Մեկ դեպք էլ հաստատվել է բուժհաստատություն դիմելու ժամանակ իրականացված հետազոտության արդյունքում: Վարակակիրը Ասկերանի շրջանի Դաշուշենի համայնքի բնակիչ է:
Հիվանդների շփման շրջանակը պարզելու ուղղությամբ կատարվում են անհրաժեշտ աշխատանքներ:
Առողջացել է 8 քաղաքացի:
Առայսօր, COVID-19-ը ախտորոշվել է 404 մարդու մոտ, որից 337-ը հաղթահարել է հիվանդությունը: Փաստացի բուժում է ստանում 65, ընդհանուր մեկուսացված է 86 քաղաքացի:

Здоровье 12:32 25/09/2020 НКР
Согласно предоставленным министерством здравоохранения Арцаха данным, в Арцахе за сутки подтверждено 10 новых случаев коронавируса.
Как сообщают из Информационного штаба Арцаха, 9 из инфицированных – жители города Степанакерт, инфицированные ранее контактировали с зараженными из подтвержденных очагов.
У одного пациента был подтвержден коронавирус в ходе медицинского обследования во время визита в медучреждение. Инфицированный – житель общины Дашушени Аскеранского района.
Вирусологи проводят работы по установлению круга контактов инфицированных.
Выздоровели 8 граждан.
По положению на 25 сентября, коронавирус в Арцахе был диагностирован у 404 человек, 337 из которых выздоровели. Фактически проходят лечение 65 пациентов, ещё 86 человек изолированы.