Քաղաքական 18:12 27/09/2020 Հայաստան
ԱԳ նախարարը շարունակում է մշտական կապի մեջ լինել իր օտարերկրյա գործընկերների հետ: ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը տեղեկացնում է, որ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը հեռախոսազրույցներ է ունեցել ԵՄ արտաքին գործերի և անվտանգության քաղաքականության հարցերով բարձր ներկայացուցիչ Ջոզեֆ Բորելի, Էստոնիայի ԱԳ նախարար Ուրմաս Ռեինսալուի, Կիպրոսի ԱԳ նախարար Նիկոս Խրիստոդուլիդեսի հետ:
Զոհրաբ Մնացականյանն իր գործընկերներին հանգամանալից կերպով ներկայացրել է  Արցախի հետ շփման գծի երկայնքով Ադրբեջանի կողմից իրավիճակի ագրեսիայի հետևանքով ստեղծված իրադրության շուրջ վերջին զարգացումները:
Հիշեցնենք՝  այսօր ժամը 07:15-ի սահմաններում, Ադրբեջանը, օգտագործելով հրետանային միջոցներ ու հարվածային ԱԹՍ-ներ, հարձակման է անցել արցախա-ադրբեջանական ողջ շփման գծով։

Политика 18:29 27/09/2020 Армения
Глава МИД Армении Зограб Мнацаканян продолжает находится на постоянной связи со своими иностранными коллегами. Об этом на своей странице в соцсети Facebook сообщила пресс-секретарь МИД РА Анна Нагдалян.
Согласно информации, министр З. Мнацаканян провел телефонные разговоры с верховным представителем ЕС по иностранным делам и политике безопасности Жозепом Боррелем, главой МИД Эстонии Урмасом Рейнсалу, главой МИД Кипра Никосом Христодулидесом.
Зограб Мнацаканян подробно представил своим коллегам последние развития на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск в результате инициированной Азербайджаном агрессии.