Քաղաքական 08:56 28/09/2020 Հայաստան
Սեպտեմբերի 28-ի վաղ առավոտյան ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն օպերատիվ խորհրդակցություն է անցկացրել ՊՆ, ԶՈՒ ԳՇ և ԶՈԻ ղեկավար անձնակազմի հետ:
«Նախարարին է զեկուցվել արցախա-ադրբեջանական շփման գծում և Հայաստանի պետական սահմանագոտում տիրող օպերատիվ իրավիճակը։
Խորհրդակցության առանցքում էր ադրբեջանական կողմի սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրավիճակը։
Դավիթ Տոնոյանը տվել է համապատասխան հանձնարարականներ հակառակորդի զսպման, նախահարձակ գործողությունների կազմաքանդող հակազդման և պաշտպանական բանակին անհրաժեշտ աջակցության ցուցաբերման շուրջ»,- ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ՊՆ մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը։

Политика 10:35 28/09/2020 Армения
Утром 28 сентября министр обороны Армении Давид Тоноян провел оперативное совещание с командующим составом Минобороны, Генштаба ВС и ВС.
«Министру было доложено об оперативной ситуации на линии соприкосновения арцахских и азербайджанских войск и на государственной границе Армении.
В центре внимания совещания находилась ситуация, сложившаяся вследствие развязанных азербайджанской стороной военных действий.
Давид Тоноян дал соответствующие поручения по сдерживанию противника, организации противодействия срыва наступательных действий и оказанию необходимой поддержки Армии обороны», – сообщила на своей странице в соцсети Facebook пресс-секретарь министерства обороны РА Шушан Степанян.