Առողջություն 11:02 30/09/2020 Հայաստան
Հայաստանում երեկ կատարվել է 3146 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 458 նոր դեպք: Առողջացել 152 մարդ: Մեկ օրում մահացել է 2 մարդ, որից մեկը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Մահվան դեպքի վերաբերյալ ԱՆ-ից հայտնում են, որ պացիենտը եղել է 77 տարեկան տղամարդ և ունեցել է ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Սեպտեմբերի 30-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 50359 դեպք, որոնցից 44001-ն` առողջացած, 959-ը` մահվան ելքով: Եվս 297  մարդ մահացել է, որոնք ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 5102 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 292193 թեստավորում:

Society 12:28 30/09/2020 Armenia
Armenia has confirmed 458 new cases of the novel coronavirus (COVID-19) in a 24-hour period, bringing the national tally to 50,359 as of 11 a.m. Wednesday, September 30, the Ministry of Health reports.
152 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 44,001.
The coronavirus death toll has increased by two to 959. The latest victim was a 77-year-old man with underlying chronic health conditions. Another person carrying the virus died from other causes in the past 24 hours.
The number of active cases is 5,102.As many as 292,193 tests have been performed in the country since the disease outbreak, the source said.