Քաղաքական 07:33 30/09/2020 Արցախ
Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը հրապարակել է տեսանյութ, որտեղ ցուցադրված է Ադրբեջանի կենդանի ուժի կորուստները։ Ըստ տեսանյութի, հակառակորդի ոչնչացված բազմաթիվ զինծառայողներ հայկական կողմում են։
Հիշեցնենք, որ ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը երեկ հայտարարեց,  որ ընդհանուր առմամբ, պատերազմի սկսվելու առաջին պահից ի վեր՝ Ադրբեջանը կորցրել է կենդանի ուժ՝ 790 զինծառայող, որից 180-ը՝ Քարվաճառի ուղղությամբ, որտեղ ընթացել են բավականին համառ և դժվար մարտեր։ Մոտավոր տվյալներով, կա 1900 վիրավոր՝ Ադրբեջանի բոլոր ստորաբաժանումներում միասին վերցրած։
Նրա խոսքով, հայկական Զինված ուժերի ստորաբաժանումները հակատանկային և հրետանային միջոցներով խոցել է հակառակորդի 137 տանկ և զրահատեխնիկա, ոչնչացվել է հակառակորդի 72 ԱԹՍ, 7 ուղղաթիռ, 1 ինքնաթիռ։

Политика 09:48 30/09/2020 Регион
Министерство обороны Арцаха (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) опубликовало видеоматериал, где показаны потери ВС Азербайджана в живой силе. Согласно видеоматериалу, противник оставил на армянской стороне многочисленные тела своих солдат
Напомним, представитель министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян заявил накануне, что в общей сложности, с начала войны потери Азербайджана в живой силе составили 790 военнослужащих, 180 из которых – в направлении Карвачара, где велись довольно ожесточенные и тяжелые бои. По приблизительным данным, у противника – 1900 раненых – во всех подразделениях ВС Азербайджана в целом.
По его словам, подразделения армянских ВС противотанковыми и артиллерийскими средствами подбили 137 танков и единиц бронетехники противника, уничтожили 72 БПЛА, 7 вертолетов и 1 самолет.