Քաղաքական 18:36 01/10/2020
Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը հոկտեմբերի 1-ին տիկնոջ՝ Քրիստինե Հարությունյանի հետ, ՊԲ զինվորական հոսպիտալում այցելել է սեպտեմբի 27-ին Ադրբեջանի կողմից սանձազերծված լայնամասշտաբ պատերազմի հետևանքով վիրավորում ստացած զինծառայողներին:
Երկրի ղեկավարը զրուցել է նրանց հետ, հետաքրքրվել բուժման ընթացքով, մաղթել շուտափույթ ապաքինում:
«Դուք ձեր ընկերների հետ մեծ սխրանք եք գործել՝ ձախողելով հակառակորդի՝ մեր ժողովրդի ֆիզիկական անվտանգությանը սպառնացող սադրիչ գործողությունները: Գլուխ եմ խոնարհում հայրենիքին մատուցած ձեր ծառայության առջև»,- ասել է Հանրապետության նախագահը և ավելացրել, որ, շնորհիվ հայ ժողովրդի կողմից մղվող միասնական և միահամուռ պայքարի, ստեղծված իրավիճակը հաղթահարելու ենք պատվով:

Общество 20:24 01/10/2020 НКР
Президент Арцаха Араик Арутюнян сегодня, 1 октября, в сопровождении супруги Кристине Арутюнян посетил военный госпиталь Армии обороны, где навестил военнослужащих, получивших ранения в результате развязанной Азербайджаном 27 сентября широкомасштабной войны.
Президент Арцаха побеседовал с ними, поинтересовался ходом лечения, пожелал скорейшего выздоровления.
«Вы и ваши товарищи совершили великий подвиг, предотвратив провокационные действия противника, угрожающие физической безопасности нашего народа. Склоняю голову перед вашей службой Родине», – отметил А. Арутюнян и добавил, что благодаря единой, сплоченной борьбе армянского народа, они с честью преодолеют сложившуюся ситуацию.