Քաղաքական 00:27 04/10/2020 Հայաստան
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն իր հերթական հեռախոսազրույցն է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ: ՀՀ կառավարությունից հայտնում են , որ սա վերջին մի քանի օրերի ընթացքում Գերմանիայի ղեկավարի հետ ունեցած երկրորդ զրույցն է:
«Վարչապետ Փաշինյանը տեղեկություններ է փոխանցել ռազմական գործողություններում տեղի ունեցող զարգացումների մասին: Նա պատմել է թուրքական զինվորականների մասնակցության, ինչպես նաև այդ երկրի կողմից վարձկաններ և գրոհայիններ Ադրբեջան փոխադրելու վերջին բացահայտումների մասին:
Գերմանիայի Կանցլերը հույժ կարևորել է կրակի դադարեցումը և խաղաղ գործընթացի վերականգնումը՝ համաձայն Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ղեկավարների հոկտեմբերի 1-ի հայտարարությանը»,- ասված է ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տարածած հաղորդագրության մեջ:

Politics 10:20 04/10/2020 Armenia
Armenia's Prime Minister Nikol Pashinyan on Saturday held another telephone conversation with German Chancellor Angela Merkel. This is the second phone talk held between the Armenian premier and the German leader over the past couple of days, the PM's office reported.
Pashinyan gave updates of the ongoing hostilities. He spoke about the involvement of Turkish military personnel, as well as about the latest revelations concerning the shipment of mercenaries and terrorist militants from Turkey to Azerbaijan.
The German chancellor strongly urged an urgent end to hostilities and stressed the need to resume the peace process in line with the October 1 statement issued by Presidents of the OSCE Minsk Group co-chairing countries.