Չի կարող լինել այնպիսի իրավիճակ, որ մեկ ձեռքով բանակցություններ վարվեր, իսկ մյուս ձեռքով՝ վարվեն ռազմական գործողություններ․Աննա Նաղդալյան
Մամուլում տարածվող լուրերը, որ վաղը՝ հոկտեմբերի 8-ին, Ժնևում կայանալու է հանդիպում Հայաստանի և Ադրբեջանի ԱԳ նախարարների միջև, չեն համապատասխանում իրականությանը. նման հանդիպում նախատեսված չէ: Այս մասին ֆեյսբուքի իր էջում գրառում է կատարել ՀՀ ԱԳՆ մամուլի խոսնակ Աննա Նաղդալյանը։
«Հայաստանի սկզբունքային դիրքորոշումն է, որ չի կարող լինել այնպիսի իրավիճակ, որ մեկ ձեռքով բանակցություններ վարվեր, իսկ մյուս ձեռքով՝ վարվեն ռազմական գործողություններ Արցախի և Հայաստանի դեմ: Ներկա պահի հրամայականն է Ադրբեջանի կողմից Արցախի դեմ սանձազերծված ռազմական լայնածավալ ագրեսիայի դադարեցումը:
ՀՀ ԱԳ նախարարը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և համանախագահ երկրների ներկայացուցիչների հետ մշտական կապի մեջ է»,-գրել է նա:

Политика 20:13 07/10/2020 Армения
Анна Нагдалян: Не может быть ситуации, когда одной рукой ведут переговоры, другой – ведутся боевые действия против Арцаха и Армении
Тиражируемые в СМИ сведения, что завтра – 8 октября – в Женеве состоится встреча министров иностранных дел Азербайджана и Армении, не соответствуют действительности, такой встречи не предусмотрено. Об этом сообщает пресс-секретарь МИД Армении Анна Нагдалян.
«Принципиальная позиция Армении состоит в том, что не может быть ситуации, когда одной рукой ведут переговоры, другой – ведутся боевые действия против Арцаха и Армении. На данный момент настоятельно необходимо остановить широкомасштабную военную агрессию, развязанную Азербайджаном против Арцаха.
Глава МИД Армении находится на постоянной связи с сопредседателями Минской группы ОБСЕ и представителями стран-сопредседателей», – сообщила она.