Քաղաքական 14:39 09/10/2020 Տարածաշրջան
ՌԴ-ն ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ պատրաստ է օգնել դադարեցնել ռազմական գործողությունները. Միշուստին
Ռուսաստանի վարչապետ Միխայիլ Միշուստինը, ելույթ ունենալով Երևանում ընթացող Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի ընդլայնված նիստում, ցավակցություն է հայտնել Լեռնային Ղարաբաղի շուրջ հակամարտության ընթացքում զոհվածների ու վիրավորների ընտանիքներին ու ընկերներին:
«Մենք այս հակամարտության ընթացքում իրենց սիրելիներին կորցրած բոլորի հետ միասին սգում ենք»,- նրա խոսքը մեջբերել է «Ռոսիյսկայա գազետա»-ն:
Ռուսաստանի կառավարության ղեկավարը ընդգծել է, որ այժմ կարևոր է ապահովել բոլոր ռազմական գործողությունների անհապաղ դադարեցումը և անցնել հակամարտության դիվանագիտական լուծմանը:
«Ռուսաստանը պատրաստ է դրան նպաստել ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի մյուս համանախագահների հետ միասին», - հավաստիացրել է Միշուստինը:

Политика 14:06 09/10/2020 Армения
М. Мишустин: РФ вместе с другими сопредседателями МГ ОБСЕ готова содействовать прекращению боевых действий в Арцахе
Премьер-министр РФ Михаил Мишустин, выступая на расширенном заседании Евразийского межправительственного совета в Ереване, выразил соболезнования родным и близким погибших и пострадавших в ходе конфликта вокруг Нагорного Карабаха.
«Мы скорбим вместе со всеми, кто потерял своих близких в этом конфликте», – приводит его слова РГ.
Сейчас, подчеркнул глава российского правительства, важно обеспечить немедленное прекращение всех боевых действий, приступить к дипломатическому урегулированию конфликта.
«Россия готова этому содействовать совместно с другими сопредседателями Минской группы ОБСЕ», – заверил Мишустин.