Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարները հեռախոսազրույց են ունեցել
Հոկտեմբերի 8-ի գիշերը լույս 9-ի առավոտյան տեղի է ունեցել Հայաստանի և Արցախի ԱԳ նախարարների հեռախոսազրույցը։ ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ ՀՀ ԱԳ նախարարն իր գործընկերոջը տեղեկացրել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահ երկրների ներկայացուցիչների հետ հոկտեմբերի 8-ին ունեցած իր զրույցների, ՌԴ նախագահի` Մոսկվայում Հայաստանի, Ադրբեջանի և Ռուսաստանի ԱԳ նախարարների խորհրդակցությունների անցկացման առաջարկության մասին։
Հայաստանի և Արցախի արտգործնախարարները մտքեր են փոխանակել Մոսկվայում կայանալիք խորհրդակցությունների օրակարգի, ռազմական գործողությունների դադարեցման, հումանիտար նպատակներով դիակների և գերիների փոխանակման հարցերի շուրջ։
- Օրակարգում բացառապես ռազմական գործողությունների դադարեցման, դիակների և գերիների փոխանակման հարցերն են. Նաղդալյան

Политика 14:49 09/10/2020 Регион
В ночь с 8 на 9 октября состоялся телефонный разговор министров иностранных дел Республики Армения и Республики Арцах (НКР) – Зограба Мнацаканяна и Масиса Маиляна. Об этом сообщает пресс-служба МИД Армении.
Глава МИД Армении проинформировал своего арцахского коллегу о своих состоявшихся 8 октября беседах с представителями стран-сопредседателей Минской группы ОБСЕ, предложении президента РФ провести в Москве консультации с участием глав МИД Армении, Азербайджана и России.
Министры иностранных дел Армении и Арцаха обменялись мнениями по вопросам повестки предстоящих в Москве консультаций, прекращения военных действий по гуманитарным соображениям с целью обмена телами погибших и пленными.