Քաղաքական 15:53 11/10/2020 Արցախ
Արցախի Արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայության տնօրեն գնդապետ Կարեն Սարգսյանն այսօր Ստեփանակերտ և Շուշի քաղաքներում այցելել է քաղպաշտպանության պլանի համաձայն ապաստարաններում պատսպարված արցախցիներին, ծանոթացել նկուղային պայմաններին, հետաքրքրվել նրանց հուզող խնդիրներով: Այս մասին տեղեկանում ենք Արցախի ԱԻ պետական ծառայության ֆեյսբուքյան էջից։
«Բոլոր այն ապաստարաններում, որտեղ սննդի և այլ անհրաժեշտ պարագաների կարիք կար, տնօրենի հանձնարարությամբ՝ տեղում լուծում է տրվել:
Կարեն Սարգսյանը նաև հետաքրքրվել է բնակիչների բարոյահոգեբանական վիճակով ու նաև պատերազմական այս օրերի տրամադրվածությամբ:
Մեր քաղաքացիները հպարտ են բանակի ու զինվորի հաջողություններով, ցավում են մարդկային զոհերի համար, շնորհակալ են Արցախի փրկարարներին՝ իրենց կանչերին ժամանակին արձագանքելու, սնունդ ու դեղորայք հասցնելու համար:
Արցախցիները երբեք չեն պատրաստվում լքել հարազատ օջախները: Վստահ են, պատերազմն ավարտվի, կյանքը նորից կշարունակվի՝ առօրյա ռիթմով»,- ասված է տարածված հաղորդագրությունում։

Политика 16:30 11/10/2020 Регион
Директор Государственной службы по чрезвычайным ситуациям Республики Арцах (Нагорно-Карабахской Республики (НКР)) полковник Карен Саркисян сегодня в городах Степанакерт и Шуши посетил наших соотечественников, которые в соответствии с планом гражданской обороны укрываются в убежищах, ознакомился с подвальными условиями, поинтересовался волнующими их вопросами. Об этом сообщается на странице ГС в соцсети Facebook.
«Во всех убежищах, где была потребность в продовольствии и других необходимых предметах, по поручению директора проблеме было дано решение на месте.
Карен Саркисян поинтересовался также морально-психологическим состоянием жителей и их настроем в эти военные дни.
Наши граждане горды успехами армии и военных, скорбят о человеческих потерях, благодарны спасателям Арцаха – за своевременное реагирование на их вызовы, доставку продовольствия и лекарств.
Арцахцы никогда не собираются покидать свои родные дома. Уврены, война завершится – жизнь вновь будет продолжаться – в естественном русле», – говорится в сообщении.