Քաղաքական 21:51 11/10/2020 Տարածաշրջան
ՀՀ կառավարությունից հայտնում են, որ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հերթական հեռախոսազրույցն է ունեցել Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելի հետ:
«Վարչապետ Փաշինյանը տեղեկատվություն է տրամադրել հոկտեմբերի 10-ին հայտարարված մարդասիրական հրադադարից հետո տեղի ունեցող զարգացումների մասին: Նա մտահոգություն է հայտնել Ստեփանակերտի չդադարող ռմբակոծության և ադրբեջանական զինված ուժերի կողմից հրադադարի մասին պայմանավորվածության խախտման կապակցությամբ:
Գերմանիայի կանցլերը խոր մտահոգություն է հայտնել իրավիճակի լարվածության կապակցությամբ:
ՀՀ վարչապետն ընդգծել է Լեռնային Ղարաբաղի կողմից ազգերի ինքնորոշման իրավունքի կիրառման կարևորությունը»,- ասվում է հաղորդագրության մեջ:

Политика 22:00 11/10/2020 В мире
Премьер-министр Армении Никол Пашинян провел очередной телефонный разговор с канцлером Федеративной Республики Германия Ангелой Меркель.
Премьер-министр Пашинян предоставил информацию о развитии событий после объявленного 10 октября прекращения огня по гуманитарным соображениям. Он выразил обеспокоенность в связи непрекращающимся ракетным обстрелом Степанакерта и нарушением соглашения о прекращении огня со стороны азербайджанских вооруженных сил.
Канцлер Германии выразила глубокую озабоченность в связи с напряженной ситуацией.
Премьер-министр Республики Армения подчеркнул важность осуществления права народа Нагорного Карабаха на самоопределение.